Castellgalí

Poblacion

Abitatges e larèrs

Macromagnituds e impòsti

Sectors economics

Trabalh

Cultura e espòrts

Eleccions

Environament

Castellgalí (080615)
Populacion (2017)2.017
Comarca Bages
Superficia (km2) 17,21
Altitud (m) 266
Longitud (º) 1,840181
Latitud (º) 41,675550

Poblacion

Densitat de poblacion. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Superficia (km2) 17,211.092,3032.108,00
Densitat (ab./km2) 117,2160,3235,3
Poblacion. Per sèxe. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 1.05686.5523.710.200
Hemnes 96188.5433.845.630
Totau 2.017175.0957.555.830
Poblacion. Per grops d'edat. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 35327.8141.179.741
De 15 a 64 ans 1.317112.6194.976.815
De 65 a 84 ans 30228.3061.170.656
De 85 ans e mès 456.356228.618
Totau 2.017175.0957.555.830
Poblacion. Per grops d'edat. Òmes. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 19014.341607.360
De 15 a 64 ans 69457.4932.504.740
De 65 a 84 ans 15712.668524.137
De 85 ans e mès 152.05073.963
Totau 1.05686.5523.710.200
Poblacion. Per grops d'edat. Hemnes. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 16313.473572.381
De 15 a 64 ans 62355.1262.472.075
De 65 a 84 ans 14515.638646.519
De 85 ans e mès 304.306154.655
Totau 96188.5433.845.630
Poblacion. Per lòc de neishença. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Catalonha 1.556128.4024.899.882
Rèsta der Espanha 36525.2631.325.004
Estrangèr 9621.4301.330.944
Totau 2.017175.0957.555.830
Poblacion. Per nacionalitat. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 1.956157.2976.514.468
Estrangèra 6117.7981.041.362
Totau 2.017175.0957.555.830
Poblacion. Per nacionalitat. Òmes. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 1.02077.3273.173.353
Estrangèra 369.225536.847
Totau 1.05686.5523.710.200
Poblacion. Per nacionalitat. Hemnes. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 93679.9703.341.115
Estrangèra 258.573504.515
Totau 96188.5433.845.630
Poblacion de 16 ans e mès. Per nivèu d'instruccion. 2011
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Sense titolacion :16.011623.324
Prumèr grad 23123.419837.313
Dusau grad 99490.1613.498.064
Ensenhament universitari :23.6421.264.747
Totau 1.587153.2326.223.448
Poblacion que demora ar estrangèr a 1r de gèr. Per sèxe. 2018
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 92.662152.608
Hemmes 122.509149.917
Totau 215.171302.525
Mobilitat obligada per arrason d'estudis non universitaris. Curs 2016-2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Escolans residents 37628.5301.208.318
Escolans residents qu'estúdien en madeish municipi (%) 48,979,283,3
Neishences. Per sèxe. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat. Moviment naturau dera poblacion.
Donadas agrandidas
Mainatges 1183634.297
Mainades 974232.198
Totau 201.57866.495
Mòrts. Per sèxe. 2016
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 981931.796
Hemnes 587331.493
Totau 141.69263.289
Maridatges. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat. Moviment naturau dera poblacion.
Donadas agrandidas
Totau 1172428.594
Migracions intèrnes. Saldes destinacion-provenença. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Saldo damb Catalonha 36456:
Saldo damb Espanha -10524.216
Saldo migratòri intèrn 265084.216
Migracions extèrnes. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Immigracions 52.076151.878
Emigracions 31.27294.582
Immigracions exteriora. Per lòc de provenença. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Rèsta der UE 129729.004
Rèsta deth mon 41.779122.874
Totau 52.076151.878
Creishença intercensal 2001- 2011 dera poblacion
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Creishement totau. 2011 1.03130.4931.176.733
Creishement totau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 69,617,916,98
Creishement naturau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 3,241,583,04
Creishement migratòri (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 66,3616,3213,94

Abitatges e larèrs

Abitatges familiaus. Per tipe. 2011
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Principaus 73570.8522.944.944
Segondaris 2266.010470.081
Vuèges 11218.955448.356
Totau 1.07395.8173.863.381
Abitatges familiaus principaus. Per regim de possession. 2011
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
De proprietat :53.3262.188.657
De loguèr 8612.768582.701
Ua auta forma :4.759173.586
Totau 73570.8522.944.944
Abitatges familiaus principaus. Per superficia utila. 2011
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Enquia 60 m2 ::538.966
De 61 a 90 m2 24234.5641.476.187
De 91 a 120 m2 17518.303560.379
De 121 e mès m2 :10.562369.412
Totau 73570.8522.944.944

Macromagnituds e impòsti

Impòst sus era renda des persones fisiques (IRPF). 2016
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Unitats: èuros
Donadas agrandidas
Basa impausabla generau per declarant 20.48920.96023.074
Quòta resultanta d'autoliquidacion per declarant 4.6245.0656.327
Impòst de bens immòbles urbans (IBI). 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Dirección General del Catastro.
Donadas agrandidas
Nombre de recebuts ::99.999.999
Basa impausabla per recebut (èuros) ::99.999.999,0
Quòta totau per recebut (èuros) ::99.999.999,0
Impòst sus eth patrimòni des persones físiques (IPPF). 2007
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Donadas agrandidas
Patrimòni totau per declarant (èuros) 270.215418.360516.035
Actius reaus (%) 46,434,237,4
Actius financèrs (%) 53,665,862,6

Sectors economics

Superfícia agricòla utilizada (SAU). 2009
CastellgalíBagesCatalunya
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Tèrres laurades 32226.853792.425
Peishius permanents 659.642355.107
Totau 38736.4951.147.532
Tèrres laurades. Per tipe de coitius. 2009
CastellgalíBagesCatalunya
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Erbacèus 29925.870511.150
Frutièrs 6233110.819
Oliu 8291101.236
Vinha 942061.391
D'auti 0397.829
Totau 32226.853792.425
Explotacions agràries. Segontes possession de tèrres. 2009
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Sense tèrres 0631.519
Damb tèrres 171.28159.320
Totau 171.34460.839
Explotacions agràries. Segontes possession de bestiar. 2009
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Sense bestiar 967847.172
Damb bestiar 866613.667
Totau 171.34460.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Bovins 019.693544.135
Ovins 47021.474600.082
Crabum 2063.79871.748
Porcins 876298.8286.742.638
Poralha 661.278.74743.890.563
Conilhes mairs 1239.277335.054
Equins 164219.352
Bastiment d'abitatges. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Departament de Territòri e Sostenibilitat. Secretaria d'Abitança e Melhorament Urban.
Donadas agrandidas
Abitatges començadi de proteccion oficiau 001.013
Abitatges començadi 38911.340
Lotjaments toristics. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Donadas agrandidas
Otèls 0273.007
Places d'òtels 01.057312.249
Campings 03351
Places de campings 0504271.419
Torisme rurau 0682.415
Places de torisme rurau 047819.038
Parc de veïculs. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera DGT.
Donadas agrandidas
Torismes 1.152144.5263.481.340
Motocicletas 20120.641807.080
Veïculs industriaus 27140.708774.949
D'auti 5811.898159.406
Totau 1.682217.7735.222.775

Trabalh

Poblacion. Per rapòrt damb era activitat economica. 2011
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Poblacion emplegada 74472.1693.033.916
Poblacion desemplegada 32625.4551.052.138
Poblacion activa 1.07197.6254.086.055
Poblacion inactiva 91686.4553.386.882
Poblacion de 16 ans e mès 1.587153.2326.223.448
Afiliats ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 06/2018
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Òmes 48638.8191.766.309
Hemnes 39532.5431.518.929
Totau 88171.3623.285.238
Afiliacions ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 06/2018
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Totau 91874.6293.442.373
Afiliacions al regim generau ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 09/2018
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Agricultura 02859.395
Industria 41315.962441.285
Construccion 282.823133.192
Servicis 13436.5642.160.955
Totau 57555.6342.744.827
Afiliacions al regim d'autonòms ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 09/2018
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Agricultura 756523.491
Industria 141.69845.759
Construccion 231.58667.012
Servicis 918.166414.751
Totau 13512.015551.014
Afiliacions al regim gen. ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per dimension deth centre. 09/2018
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Enquia 50 trabalhadors 31726.8261.245.288
De 51 a 250 trabalhadors 25813.251653.316
De 251 e mès trabalhadors 015.557846.223
Totau 57555.6342.744.827
Compdes de cotizacion. 09/2018
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Totau 615.301258.915
Pensions contributives dera Seguretat Sociau. Mes de desembre. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Totau 49050.1881.683.463
Pension mejana (èuros) 865,17913,49972,17
Caumatge registat. Per sectors. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Agricultura 1,0164,710.052,8
Industria 19,81.638,350.210,2
Construccion 6,2989,638.933,7
Servicis 78,86.481,6291.549,9
Sense trabalh anterior 4,8650,327.547,7
Totau 110,79.924,5418.294,4
Caumatge registrat. Per sèxe. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Òmes 40,64.409,2184.941,3
Hemnes 70,15.515,3233.353,1
Totau 110,79.924,5418.294,4

Cultura e espòrts

Poblacion de 2 ans e mès. Per coneishença deth catalan. 2011
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Lo compren 1.911173.0626.949.344
Lo sap parlar 1.506146.7265.345.484
Lo sap liéger 1.592151.8295.750.348
Lo sap escríuer 1.145114.4354.069.219
Non lo compren :5.949356.728
Totau 1.934179.0127.306.072
Bibliotèques. 2016
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat. Estadistica de bibliotèques.
Donadas agrandidas
Publiques 018453
D'autes 07394
Totau 025847
Espacis esportius. 2017
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Conselh Catalan der Espòrt.
Donadas agrandidas
Palais d'espòrt 127940
Pistes polisportives 11765.703
Camps polisportius 1581.643
Sales esportives 12077.223
Piscines cobèrtes 019878
Pistes d'atletisme 0292
D'auti espacis 1356124.901
Totau 211.23949.437

Eleccions

Eleccions municipaus. 2015
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 1.511129.4285.376.553
Participacion (%) 60,657,858,5
Eleccions tath Parlament de Catalonha. 2015
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 1.485128.7325.510.853
Participacion (%) 78,778,274,9
Eleccions taht Congrès des Deputats. 2016
CastellgalíBagesCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 1.497128.4665.519.912
Participacion (%) 65,963,063,4
Eleccions tath Parlament Europèu. 2014
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Electors 1.511135.4015.318.296
Participacion (%) 44,747,347,6

Environament

Residus municipaus. 2016
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Generacion per abitant (kg/ab./día) 1,341,241,36
Recuelhuda selectiva (%) 16,543,038,6
Residus industriaus. 2016
CastellgalíBagesCatalunya
Donadas agrandidas
Establiments damb declaracion annau de residus 2265114.278
Residus industriaus (tones) 1.750,71131.481,553.618.076,23

Quitament s'actuauments es municipis de Calders, l'Estany, Moià, Monistrol de Calders e Santa Maria d'Oló apartien ara naua comarca de El Moianès, son agregadi ara comarca de El Bages enes estadistiques següentes:

Seleccion de territòri

Comarques e municipis
Cerca per còdi o nòm

Sou aquí: