Garriga, la

Poblacion

Abitatges e larèrs

Macromagnituds e impòsti

Sectors economics

Trabalh

Cultura e espòrts

Eleccions

Environament

Garriga, la (080885)
Populacion (2017)15.984
Comarca Vallès Oriental
Superficia (km2) 18,80
Altitud (m) 252
Longitud (º) 2,286303
Latitud (º) 41,685256

Poblacion

Densitat de poblacion. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Superficia (km2) 18,80735,0032.108,00
Densitat (ab./km2) 850,2548,6235,3
Poblacion. Per sèxe. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 7.752201.1533.710.200
Hemnes 8.232202.1063.845.630
Totau 15.984403.2597.555.830
Poblacion. Per grops d'edat. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 2.78469.0491.179.741
De 15 a 64 ans 10.555269.1864.976.815
De 65 a 84 ans 2.17655.5681.170.656
De 85 ans e mès 4699.456228.618
Totau 15.984403.2597.555.830
Poblacion. Per grops d'edat. Òmes. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 1.45235.584607.360
De 15 a 64 ans 5.173136.7412.504.740
De 65 a 84 ans 97625.672524.137
De 85 ans e mès 1513.15673.963
Totau 7.752201.1533.710.200
Poblacion. Per grops d'edat. Hemnes. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 1.33233.465572.381
De 15 a 64 ans 5.382132.4452.472.075
De 65 a 84 ans 1.20029.896646.519
De 85 ans e mès 3186.300154.655
Totau 8.232202.1063.845.630
Poblacion. Per lòc de neishença. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Catalonha 11.989276.7434.899.882
Rèsta der Espanha 2.35276.5461.325.004
Estrangèr 1.64349.9701.330.944
Totau 15.984403.2597.555.830
Poblacion. Per nacionalitat. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 15.017370.2756.514.468
Estrangèra 96732.9841.041.362
Totau 15.984403.2597.555.830
Poblacion. Per nacionalitat. Òmes. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 7.288183.3603.173.353
Estrangèra 46417.793536.847
Totau 7.752201.1533.710.200
Poblacion. Per nacionalitat. Hemnes. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 7.729186.9153.341.115
Estrangèra 50315.191504.515
Totau 8.232202.1063.845.630
Poblacion de 16 ans e mès. Per nivèu d'instruccion. 2011
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Sense titolacion :34.409623.324
Prumèr grad 1.26139.876837.313
Dusau grad 7.156197.8993.498.064
Ensenhament universitari 2.92751.6041.264.747
Totau 12.429323.7886.223.448
Poblacion que demora ar estrangèr a 1r de gèr. Per sèxe. 2018
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 1634.240152.608
Hemmes 1583.897149.917
Totau 3218.137302.525
Poblacion ETCA (equivalenta a temps complèt annau). 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat. Estimacions de població estacional (base 2016).
Donadas agrandidas
Poblacion residenta 15.912401.338:
Poblacion sasoèra ETCA -792-13.420:
Totau 15.120387.918:
Poblacion ETCA / poblacion residenta (%) 95,096,7:
Mobilitat obligada per arrason d’estudi (edat escolara). Curs 2016-2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Escolans residents 2.94672.9601.208.318
Escolans residents qu'estúdien en madeish municipi (%) 88,676,983,3
Neishences. Per sèxe. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Mainatges 661.82535.435
Mainades 631.79433.539
Totau 1293.61968.974
Mòrts. Per sèxe. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 641.45731.796
Hemnes 721.43731.493
Totau 1362.89463.289
Maridatges. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Totau 861.85229.355
Migracions intèrnes. Saldes destinacion-provenença. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Saldo damb Catalonha 1391.461:
Saldo damb Espanha -14204.216
Saldo migratòri intèrn 1251.4814.216
Migracions extèrnes. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Immigracions 1854.386151.878
Emigracions 762.63394.582
Immigracions exteriora. Per lòc de provenença. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Rèsta der UE 4163729.004
Rèsta deth mon 1443.749122.874
Totau 1854.386151.878
Creishença intercensal 2001- 2011 dera poblacion
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Creishement totau. 2011 3.38479.4691.176.733
Creishement totau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 24,652216,98
Creishement naturau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 5,626,113,04
Creishement migratòri (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 19,0315,913,94

Abitatges e larèrs

Abitatges familiaus. Per tipe. 2011
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Principaus 6.052148.7102.944.944
Segondaris :11.187470.081
Vuèges 74716.489448.356
Totau 6.988176.3863.863.381
Abitatges familiaus principaus. Per regim de possession. 2011
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
De proprietat 4.362119.3272.188.657
De loguèr 1.12521.277582.701
Ua auta forma 5678.106173.586
Totau 6.052148.7102.944.944
Abitatges familiaus principaus. Per superficia utila. 2011
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Enquia 60 m2 ::538.966
De 61 a 90 m2 2.57571.4681.476.187
De 91 a 120 m2 1.30931.098560.379
De 121 e mès m2 1.28627.394369.412
Totau 6.052148.7102.944.944
Larèrs. Per dimension. 2011
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Ua persona 1.34127.895686.810
Dues persones 1.89545.411933.679
Tres persones 1.46534.999631.635
Quate persones e mès 1.35140.405692.821
Totau 6.052148.7102.944.944
Larèrs. Per tipe de nucli. 2011
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Ua persona 1.34127.895686.810
Dues persones o mès sense nucli :3.330100.637
Parelha sense hilhs 1.56436.506725.737
Parelha damb hilhs 2.33762.4761.059.975
Pair o mair damb hilhs 65914.929308.995
Dus nuclis o mès :3.57462.789
Totau 6.052148.7102.944.944

Macromagnituds e impòsti

Produit interior brut (basa 2010). 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
PIB (milions d'euros) :11.718,9224.751,1
PIB per abitant (milèrs d'èuros) :29,430,2
PIB per abitant (indèx Catalonha=100) :101,4100,0
Valor hijut brut (basa 2010). Per sectors. 2015
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat.
Unitats: milions d'euros
Donadas agrandidas
Agricultura 0,243,21.859,8
Industria 104,44.407,241.692,6
Construccion 16,3504,89.331,6
Servicis 194,45.795,6145.017,8
Totau 315,310.750,8197.901,8
Renda familiau disponibla bruta (basa 2010). 2015
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
RFDB (milèrs d'èuros) 272.2746.595.685125.050.246
RFDB per abitant (milèrs d'èuros) 17,316,616,8
RFDB per abitant (indèx Catalonha=100) 103,098,5100,0
Impòst sus era renda des persones fisiques (IRPF). 2015
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Unitats: èuros
Donadas agrandidas
Basa impausabla generau per declarant 23.98321.74522.337
Quòta resultanta d'autoliquidacion per declarant 6.3815.4246.109
Impòst de bens immòbles urbans (IBI). 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Dirección General del Catastro.
Donadas agrandidas
Nombre de recebuts ::99.999.999
Basa impausabla per recebut (èuros) ::99.999.999,0
Quòta totau per recebut (èuros) ::99.999.999,0
Impòst sus eth patrimòni des persones físiques (IPPF). 2007
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Donadas agrandidas
Patrimòni totau per declarant (èuros) 445.789442.027516.035
Actius reaus (%) 45,540,837,4
Actius financèrs (%) 54,559,262,6

Sectors economics

Superfícia agricòla utilizada (SAU). 2009
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Tèrres laurades 20111.085792.425
Peishius permanents 1504.218355.107
Totau 35115.3031.147.532
Tèrres laurades. Per tipe de coitius. 2009
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Erbacèus 16410.261511.150
Frutièrs 4130110.819
Oliu 29315101.236
Vinha 314161.391
D'auti 12387.829
Totau 20111.085792.425
Explotacions agràries. Segontes possession de tèrres. 2009
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Sense tèrres 0491.519
Damb tèrres 1393459.320
Totau 1398360.839
Explotacions agràries. Segontes possession de bestiar. 2009
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Sense bestiar 850547.172
Damb bestiar 547813.667
Totau 1398360.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Bovins 024.896544.135
Ovins 41420.686600.082
Crabum 622.80471.748
Porcins 397.4956.742.638
Poralha 51338.22043.890.563
Conilhes mairs 15114.705335.054
Equins 082919.352
Bastiment d'abitatges. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Departament de Territòri e Sostenibilitat. Secretaria d'Abitança e Melhorament Urban.
Donadas agrandidas
Abitatges començadi de proteccion oficiau 0141.013
Abitatges començadi 2450811.340
Lotjaments toristics. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Donadas agrandidas
Otèls 5682.978
Places d'òtels 2843.886309.486
Campings 07350
Places de campings 02.415270.585
Torisme rurau 0522.403
Places de torisme rurau 042718.938
Parc de veïculs. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera DGT.
Donadas agrandidas
Torismes 8.078202.4873.436.271
Motocicletas 1.39233.598782.564
Veïculs industriaus 1.69545.867797.084
D'auti 3149.123155.673
Totau 11.479291.0755.171.592

Trabalh

Poblacion. Per rapòrt damb era activitat economica. 2011
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Poblacion emplegada 6.853165.4493.033.916
Poblacion desemplegada 1.84460.5391.052.138
Poblacion activa 8.697225.9894.086.055
Poblacion inactiva 6.600172.8373.386.882
Poblacion de 16 ans e mès 12.429323.7886.223.448
Afiliats ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 03/2018
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Òmes 3.63994.0591.704.951
Hemnes 3.46279.5771.486.655
Totau 7.101173.6363.191.606
Afiliacions ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 03/2018
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Totau 7.527180.9803.353.325
Afiliacions al regim generau ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 06/2018
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Agricultura 92729.642
Industria 73338.214442.118
Construccion 1626.612135.401
Servicis 2.50573.3322.179.003
Totau 3.409118.4302.766.164
Afiliacions al regim d'autonòms ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 06/2018
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Agricultura 2250223.531
Industria 1473.11447.313
Construccion 1524.37767.381
Servicis 1.06121.634417.515
Totau 1.38229.627555.741
Afiliacions al regim gen. ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per dimension deth centre. 06/2018
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Enquia 50 trabalhadors 2.56965.8491.271.703
De 51 a 250 trabalhadors 84032.596658.837
De 251 e mès trabalhadors 019.985835.624
Totau 3.409118.4302.766.164
Compdes de cotizacion. 06/2018
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Totau 51912.601263.433
Pensions contributives dera Seguretat Sociau. Mes de desembre. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Totau 3.04881.1571.683.463
Pension mejana (èuros) 965,21992,61972,17
Caumatge registat. Per sectors. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Agricultura 7,7344,310.052,8
Industria 136,73.958,250.210,2
Construccion 36,21.911,938.933,7
Servicis 461,715.835,2291.549,9
Sense trabalh anterior 40,21.598,427.547,7
Totau 682,423.648,2418.294,4
Caumatge registrat. Per sèxe. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Òmes 265,59.996,7184.941,3
Hemnes 416,913.651,4233.353,1
Totau 682,423.648,2418.294,4

Cultura e espòrts

Poblacion de 2 ans e mès. Per coneishença deth catalan. 2011
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Lo compren 14.650373.8746.949.344
Lo sap parlar 12.379293.5735.345.484
Lo sap liéger 13.061310.9195.750.348
Lo sap escríuer 10.256226.3984.069.219
Non lo compren 19215.189356.728
Totau 14.841389.0637.306.072
Bibliotèques. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat. Estadistica de bibliotèques.
Donadas agrandidas
Publiques 129453
D'autes 19394
Totau 238847
Espacis esportius. 2017
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Conselh Catalan der Espòrt.
Donadas agrandidas
Palais d'espòrt 352940
Pistes polisportives 153215.703
Camps polisportius 2891.643
Sales esportives 183797.223
Piscines cobèrtes 345878
Pistes d'atletisme 0692
D'auti espacis 521.31224.901
Totau 1122.49349.437

Eleccions

Eleccions municipaus. 2015
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 11.795292.5805.376.553
Participacion (%) 63,157,758,5
Eleccions tath Parlament de Catalonha. 2015
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 11.822291.6605.510.853
Participacion (%) 82,878,974,9
Eleccions taht Congrès des Deputats. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 11.899292.8265.519.912
Participacion (%) 68,567,063,4
Eleccions tath Parlament Europèu. 2014
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Electors 11.615291.5665.318.296
Participacion (%) 54,647,647,6

Environament

Residus municipaus. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Generacion per abitant (kg/ab./día) 1,201,251,36
Recuelhuda selectiva (%) 37,437,838,6
Residus industriaus. 2016
Garriga, laVallès OrientalCatalunya
Donadas agrandidas
Establiments damb declaracion annau de residus 541.30514.278
Residus industriaus (tones) 6.233,57327.892,863.618.076,23

Quitament s'actuauments es municipis de Castellcir, Castellterçol, Granera i Sant Quirze Safaja apartien ara naua comarca de El Moianès, son agregadi ara comarca de El Vallès Oriental enes estadistiques següentes:

Seleccion de territòri

Comarques e municipis
Cerca per còdi o nòm