Sant Julià de Vilatorta

Poblacion

Abitatges e larèrs

Macromagnituds e impòsti

Sectors economics

Trabalh

Cultura e espòrts

Eleccions

Environament

Sant Julià de Vilatorta (082205)
Populacion (2018)3.096
Comarca Osona
Superficia (km2) 15,94
Altitud (m) 600
Longitud (º) 2,325639
Latitud (º) 41,923989

Poblacion

Densitat de poblacion. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Superficia (km2) 15,941.245,2032.108,00
Densitat (ab./km2) 194,2127,2236,7
Donadas agrandidas
Poblacion. Per sèxe. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Òmes 1.52979.1663.730.326
Hemnes 1.56779.1683.869.739
Totau 3.096158.3347.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
De 0 a 14 ans 52026.0381.177.134
De 15 a 64 ans 2.056104.2385.001.510
De 65 a 84 ans 45922.9471.185.318
De 85 ans e mès 615.111236.103
Totau 3.096158.3347.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. Òmes. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
De 0 a 14 ans 25813.492605.920
De 15 a 64 ans 1.03753.6692.515.807
De 65 a 84 ans 21410.365531.494
De 85 ans e mès 201.64077.105
Totau 1.52979.1663.730.326
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. Hemnes. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
De 0 a 14 ans 26212.546571.214
De 15 a 64 ans 1.01950.5692.485.703
De 65 a 84 ans 24512.582653.824
De 85 ans e mès 413.471158.998
Totau 1.56779.1683.869.739
Donadas agrandidas
Poblacion. Per lòc de neishença. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Catalonha 2.808118.2354.917.988
Rèsta der Espanha 14214.8141.301.357
Estrangèr 14625.2851.380.720
Totau 3.096158.3347.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Espanhòla 2.982135.6516.517.966
Estrangèra 11422.6831.082.099
Totau 3.096158.3347.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. Òmes. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Espanhòla 1.46666.9993.175.354
Estrangèra 6312.167554.972
Totau 1.52979.1663.730.326
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. Hemnes. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Espanhòla 1.51668.6523.342.612
Estrangèra 5110.516527.127
Totau 1.56779.1683.869.739
Donadas agrandidas
Poblacion de 16 ans e mès. Per nivèu d'instruccion. 2011
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Sense titolacion :13.360623.324
Prumèr grad 25618.863837.313
Dusau grad 1.42772.6913.498.064
Ensenhament universitari :20.1211.264.747
Totau 2.444125.0356.223.448
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Poblacion que demora ar estrangèr a 1r de gèr. Per sèxe. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Òmes 292.603152.608
Hemmes 172.163149.917
Totau 464.766302.525
Donadas agrandidas
Mobilitat obligada per arrason d'estudis non universitaris. Curs 2017-2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Escolans residents 58927.0971.218.873
Escolans residents qu'estúdien en madeish municipi (%) 65,775,683,3
Donadas agrandidas
Neishences. Per sèxe. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Mainatges 1172534.462
Mainades 1071732.341
Totau 211.44266.803
Donadas agrandidas
Mòrts. Per sèxe. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Òmes 1572733.075
Hemnes 474533.090
Totau 191.47266.165
Donadas agrandidas
Maridatges. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Totau 1163929.335
Donadas agrandidas
Migracions intèrnes. Saldes destinacion-provenença. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Saldo damb Catalonha 2472:
Saldo damb Espanha -13474.216
Saldo migratòri intèrn 18194.216
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Migracions extèrnes. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Immigracions 152.448151.878
Emigracions 111.09794.582
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Immigracions exteriora. Per lòc de provenença. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Rèsta der UE 040229.004
Rèsta deth mon 152.046122.874
Totau 152.448151.878
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Creishença intercensal 2001- 2011 dera poblacion
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Creishement totau. 2011 61124.5601.176.733
Creishement totau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 22,4617,3216,98
Creishement naturau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 6,033,543,04
Creishement migratòri (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 16,4313,7713,94
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas

Abitatges e larèrs

Abitatges familiaus. Per tipe. 2011
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Principaus 1.06057.9682.944.944
Segondaris 1535.061470.081
Vuèges 1938.568448.356
Totau 1.40671.5973.863.381
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Abitatges familiaus principaus. Per regim de possession. 2011
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
De proprietat 83443.0412.188.657
De loguèr 15110.996582.701
Ua auta forma :3.932173.586
Totau 1.06057.9682.944.944
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Abitatges familiaus principaus. Per superficia utila. 2011
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Enquia 60 m2 ::538.966
De 61 a 90 m2 21124.7861.476.187
De 91 a 120 m2 31316.707560.379
De 121 e mès m2 46911.059369.412
Totau 1.06057.9682.944.944
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas

Macromagnituds e impòsti

Impòst sus era renda des persones fisiques (IRPF). 2016
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Basa impausabla generau per declarant 26.66020.56923.074
Quòta resultanta d'autoliquidacion per declarant 7.1785.0046.327
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Unitats: èuros
Donadas agrandidas
Impòst de bens immòbles urbans (IBI). 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Nombre de recebuts :::
Basa impausabla per recebut (èuros) :::
Quòta totau per recebut (èuros) :::
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Dirección General del Catastro.
Donadas agrandidas
Impòst sus eth patrimòni des persones físiques (IPPF). 2007
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Patrimòni totau per declarant (èuros) 438.593427.886516.035
Actius reaus (%) 46,143,037,4
Actius financèrs (%) 53,957,062,6
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Donadas agrandidas

Sectors economics

Superfícia agricòla utilizada (SAU). 2009
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Tèrres laurades 64626.631792.425
Peishius permanents 5515.429355.107
Totau 70142.0601.147.532
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Tèrres laurades. Per tipe de coitius. 2009
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Erbacèus 64626.454511.150
Frutièrs 038110.819
Oliu 036101.236
Vinha 01261.391
D'auti 0917.829
Totau 64626.631792.425
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Explotacions agràries. Segontes possession de tèrres. 2009
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Sense tèrres 21621.519
Damb tèrres 201.61859.320
Totau 221.78060.839
Donadas agrandidas
Explotacions agràries. Segontes possession de bestiar. 2009
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Sense bestiar 653147.172
Damb bestiar 161.24913.667
Totau 221.78060.839
Donadas agrandidas
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Bovins 1.76668.483544.135
Ovins 16040.744600.082
Crabum 325.60171.748
Porcins 13.092794.7246.742.638
Poralha 140337.78943.890.563
Conilhes mairs 1.03121.808335.054
Equins 392119.352
Donadas agrandidas
Bastiment d'abitatges. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Abitatges començadi de proteccion oficiau 0141.013
Abitatges començadi 525111.340
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Departament de Territòri e Sostenibilitat. Secretaria d'Abitança e Melhorament Urban.
Donadas agrandidas
Lotjaments toristics. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Otèls 3483.007
Places d'òtels 911.902312.249
Campings 09351
Places de campings 03.141271.425
Torisme rurau 41362.415
Places de torisme rurau 321.19719.038
Hònt: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Donadas agrandidas
Parc de veïculs. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Torismes 1.73883.8273.481.340
Motocicletas 39413.235807.080
Veïculs industriaus 41523.308774.949
D'auti 1275.450159.406
Totau 2.674125.8205.222.775
Hònt: Idescat, a partir des donades dera DGT.
Donadas agrandidas

Trabalh

Poblacion. Per rapòrt damb era activitat economica. 2011
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Poblacion emplegada 1.46262.3563.033.916
Poblacion desemplegada 15318.8701.052.138
Poblacion activa 1.61681.2264.086.055
Poblacion inactiva 1.40971.8543.386.882
Poblacion de 16 ans e mès 2.444125.0356.223.448
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Afiliats ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 12/2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Òmes 81338.9291.716.244
Hemnes 70331.4371.505.553
Totau 1.51670.3663.221.797
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Afiliacions ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 12/2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Totau 1.61773.8993.388.086
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim generau ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 12/2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Agricultura 101.0249.077
Industria 15019.167438.239
Construccion 262.113132.997
Servicis 27531.4082.147.706
Totau 46153.7122.728.019
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim d'autonòms ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 12/2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Agricultura 171.13823.316
Industria 453.43145.375
Construccion 482.04567.297
Servicis 2148.887415.323
Totau 32415.501551.311
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim gen. ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per dimension deth centre. 12/2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Enquia 50 trabalhadors 36527.5311.235.251
De 51 a 250 trabalhadors 9612.426644.606
De 251 e mès trabalhadors 013.755848.162
Totau 46153.7122.728.019
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Compdes de cotizacion. 12/2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Totau 885.739257.812
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Pensions contributives dera Seguretat Sociau. Mes de desembre. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Totau 65238.2281.683.463
Pension mejana (èuros) 944,67888,89972,17
Donadas agrandidas
Caumatge registat. Per sectors. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Agricultura 1,1148,99.105,7
Industria 16,21.619,644.929,4
Construccion 4,3512,233.585,7
Servicis 57,44.437,7278.823,7
Sense trabalh anterior 4,8918,226.547,9
Totau 83,87.636,7392.992,4
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Caumatge registrat. Per sèxe. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Òmes 33,03.138,0169.755,2
Hemnes 50,84.498,7223.237,2
Totau 83,87.636,7392.992,4
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas

Cultura e espòrts

Poblacion de 2 ans e mès. Per coneishença deth catalan. 2011
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Lo compren 2.940144.6236.949.344
Lo sap parlar 2.798126.3515.345.484
Lo sap liéger 2.761127.9925.750.348
Lo sap escríuer 2.418103.8044.069.219
Non lo compren :4.607356.728
Totau 2.975149.2297.306.072
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Bibliotèques. 2016
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Publiques 018453
D'autes 08394
Totau 026847
Hònt: Idescat. Estadistica de bibliotèques.
Donadas agrandidas
Espacis esportius. 2018
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Palais d'espòrt 140940
Pistes polisportives 71575.703
Camps polisportius 2791.646
Sales esportives 81957.227
Piscines cobèrtes 123881
Pistes d'atletisme 0492
D'auti espacis 1661624.895
Totau 391.28049.443
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Conselh Catalan der Espòrt.
Donadas agrandidas

Eleccions

Eleccions municipaus. 2015
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Electors 2.370110.1815.376.553
Participacion (%) 64,860,658,5
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Eleccions tath Parlament de Catalonha. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Electors 2.384110.1685.554.455
Participacion (%) 93,185,779,1
Hònt: Idescat i Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Donadas agrandidas
Eleccions taht Congrès des Deputats. 2016
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Electors 2.356109.8025.519.912
Participacion (%) 71,763,863,4
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Eleccions tath Parlament Europèu. 2014
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Electors 2.343109.7255.318.296
Participacion (%) 68,154,347,6
Donadas agrandidas

Environament

Residus municipaus. 2017
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Generacion per abitant (kg/ab./día) 1,041,181,39
Recuelhuda selectiva (%) 57,360,439,9
Donadas agrandidas
Residus industriaus. 2016
Sant Julià de VilatortaOsonaCatalunya
Establiments damb declaracion annau de residus 1073814.278
Residus industriaus (tones) 910,74156.216,733.618.076,23
Donadas agrandidas

Quitament s’actuauments eth municipi de Collsuspina aparten ara naua comarca de El Moianès, es agregadi ara comarca de Osona enes estadistiques següentes:

Seleccion de territòri

Comarques e municipis
Cerca per còdi o nòm

Sou aquí: