Llers

Poblacion

Abitatges e larèrs

Macromagnituds e impòsti

Sectors economics

Trabalh

Cultura e espòrts

Eleccions

Environament

Llers (170932)
Populacion (2018)1.239
Comarca Alt Empordà
Superficia (km2) 21,28
Altitud (m) 142
Longitud (º) 2,913267
Latitud (º) 42,296417

Poblacion

Densitat de poblacion. 2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Superficia (km2) 21,281.357,5432.108,00
Densitat (ab./km2) 58,2103,5236,7
Donadas agrandidas
Poblacion. Per sèxe. 2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Òmes 61770.4303.730.326
Hemnes 62270.1393.869.739
Totau 1.239140.5697.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 ans 17822.7971.179.741
De 15 a 64 ans 77791.7654.976.815
De 65 a 84 ans 21321.1461.170.656
De 85 ans e mès 433.997228.618
Totau 1.211139.7057.555.830
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. Òmes. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 ans 8711.578607.360
De 15 a 64 ans 39547.1062.504.740
De 65 a 84 ans 10210.017524.137
De 85 ans e mès 181.37573.963
Totau 60270.0763.710.200
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. Hemnes. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 ans 9111.219572.381
De 15 a 64 ans 38244.6592.472.075
De 65 a 84 ans 11111.129646.519
De 85 ans e mès 252.622154.655
Totau 60969.6293.845.630
Donadas agrandidas
Poblacion. Per lòc de neishença. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Catalonha 93083.2944.899.882
Rèsta der Espanha 14319.0341.325.004
Estrangèr 13837.3771.330.944
Totau 1.211139.7057.555.830
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Espanhòla 1.106106.1136.514.468
Estrangèra 10533.5921.041.362
Totau 1.211139.7057.555.830
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. Òmes. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Espanhòla 54752.5943.173.353
Estrangèra 5517.482536.847
Totau 60270.0763.710.200
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. Hemnes. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Espanhòla 55953.5193.341.115
Estrangèra 5016.110504.515
Totau 60969.6293.845.630
Donadas agrandidas
Poblacion de 16 ans e mès. Per nivèu d'instruccion. 2011
LlersAlt EmpordàCatalunya
Sense titolacion :10.188623.324
Prumèr grad 16318.803837.313
Dusau grad 64668.0523.498.064
Ensenhament universitari :17.3881.264.747
Totau 997114.4306.223.448
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Poblacion que demora ar estrangèr a 1r de gèr. Per sèxe. 2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Òmes 232.966152.608
Hemmes 212.877149.917
Totau 445.843302.525
Donadas agrandidas
Mobilitat obligada per arrason d'estudis non universitaris. Curs 2017-2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Escolans residents 18722.6691.218.873
Escolans residents qu'estúdien en madeish municipi (%) 44,977,583,3
Donadas agrandidas
Neishences. Per sèxe. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Mainatges 468034.462
Mainades 566032.341
Totau 91.34066.803
Donadas agrandidas
Mòrts. Per sèxe. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Òmes 860733.075
Hemnes 553433.090
Totau 131.14166.165
Donadas agrandidas
Maridatges. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Totau 554329.335
Donadas agrandidas
Migracions intèrnes. Saldes destinacion-provenença. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Saldo damb Catalonha 24-122:
Saldo damb Espanha 0234.216
Saldo migratòri intèrn 24-994.216
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Migracions extèrnes. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Immigracions 163.040151.878
Emigracions 102.29494.582
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Immigracions exteriora. Per lòc de provenença. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Rèsta der UE 781129.004
Rèsta deth mon 92.229122.874
Totau 163.040151.878
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Creishença intercensal 2001- 2011 dera poblacion
LlersAlt EmpordàCatalunya
Creishement totau. 2011 16539.7181.176.733
Creishement totau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 15,0933,3316,98
Creishement naturau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 -1,553,673,04
Creishement migratòri (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 16,6429,6613,94
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas

Abitatges e larèrs

Abitatges familiaus. Per tipe. 2011
LlersAlt EmpordàCatalunya
Principaus 42054.6662.944.944
Segondaris :52.715470.081
Vuèges :9.612448.356
Totau 466116.9933.863.381
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Abitatges familiaus principaus. Per regim de possession. 2011
LlersAlt EmpordàCatalunya
De proprietat 31937.9032.188.657
De loguèr 4712.689582.701
Ua auta forma :4.072173.586
Totau 42054.6662.944.944
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Abitatges familiaus principaus. Per superficia utila. 2011
LlersAlt EmpordàCatalunya
Enquia 60 m2 :7.313538.966
De 61 a 90 m2 :22.9031.476.187
De 91 a 120 m2 14513.452560.379
De 121 e mès m2 16410.996369.412
Totau 42054.6662.944.944
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas

Macromagnituds e impòsti

Impòst sus era renda des persones fisiques (IRPF). 2016
LlersAlt EmpordàCatalunya
Basa impausabla generau per declarant 20.35119.39723.074
Quòta resultanta d'autoliquidacion per declarant 5.8134.9926.327
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Unitats: èuros
Donadas agrandidas
Impòst de bens immòbles urbans (IBI). 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Nombre de recebuts :::
Basa impausabla per recebut (èuros) :::
Quòta totau per recebut (èuros) :::
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Dirección General del Catastro.
Donadas agrandidas
Impòst sus eth patrimòni des persones físiques (IPPF). 2007
LlersAlt EmpordàCatalunya
Patrimòni totau per declarant (èuros) 394.111412.751516.035
Actius reaus (%) 27,839,937,4
Actius financèrs (%) 72,260,162,6
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Donadas agrandidas

Sectors economics

Superfícia agricòla utilizada (SAU). 2009
LlersAlt EmpordàCatalunya
Tèrres laurades 72437.342792.425
Peishius permanents 1910.123355.107
Totau 74247.4651.147.532
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Tèrres laurades. Per tipe de coitius. 2009
LlersAlt EmpordàCatalunya
Erbacèus 53630.637511.150
Frutièrs 1052.084110.819
Oliu 772.185101.236
Vinha 61.92361.391
D'auti 05137.829
Totau 72437.342792.425
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Explotacions agràries. Segontes possession de tèrres. 2009
LlersAlt EmpordàCatalunya
Sense tèrres 0511.519
Damb tèrres 401.92259.320
Totau 401.97360.839
Donadas agrandidas
Explotacions agràries. Segontes possession de bestiar. 2009
LlersAlt EmpordàCatalunya
Sense bestiar 291.30947.172
Damb bestiar 1166413.667
Totau 401.97360.839
Donadas agrandidas
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
LlersAlt EmpordàCatalunya
Bovins 25142.179544.135
Ovins 1.16435.925600.082
Crabum 282.10671.748
Porcins 12.195406.8056.742.638
Poralha 481.698.32843.890.563
Conilhes mairs 35.294335.054
Equins 598219.352
Donadas agrandidas
Bastiment d'abitatges. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Abitatges començadi de proteccion oficiau 001.013
Abitatges començadi 024311.340
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Departament de Territòri e Sostenibilitat. Secretaria d'Abitança e Melhorament Urban.
Donadas agrandidas
Lotjaments toristics. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Otèls 32263.007
Places d'òtels 7214.942312.249
Campings 033351
Places de campings 035.208271.425
Torisme rurau 11592.415
Places de torisme rurau 71.34419.038
Hònt: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Donadas agrandidas
Parc de veïculs. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Torismes 83778.6863.481.340
Motocicletas 17916.066807.080
Veïculs industriaus 42723.232774.949
D'auti 1133.894159.406
Totau 1.556121.8785.222.775
Hònt: Idescat, a partir des donades dera DGT.
Donadas agrandidas

Trabalh

Poblacion. Per rapòrt damb era activitat economica. 2011
LlersAlt EmpordàCatalunya
Poblacion emplegada 49853.2283.033.916
Poblacion desemplegada 10121.9181.052.138
Poblacion activa 60075.1454.086.055
Poblacion inactiva 57763.1303.386.882
Poblacion de 16 ans e mès 997114.4306.223.448
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Afiliats ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 09/2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Òmes 29131.1301.740.833
Hemnes 24425.7051.512.811
Totau 53556.8353.253.644
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Afiliacions ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 09/2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Totau 55459.3803.411.401
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim generau ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 12/2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Agricultura :1789.077
Industria 1454.635438.239
Construccion 252.716132.997
Servicis 47524.8872.147.706
Totau 64632.4162.728.019
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim d'autonòms ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 12/2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Agricultura 979223.316
Industria :79645.375
Construccion 342.03667.297
Servicis 1058.482415.323
Totau 15212.106551.311
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim gen. ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per dimension deth centre. 12/2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Enquia 50 trabalhadors 42523.6491.235.251
De 51 a 250 trabalhadors 2216.677644.606
De 251 e mès trabalhadors 02.090848.162
Totau 64632.4162.728.019
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Compdes de cotizacion. 12/2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Totau 725.478257.812
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Pensions contributives dera Seguretat Sociau. Mes de desembre. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Totau 27824.8751.683.463
Pension mejana (èuros) 840,89807,96972,17
Donadas agrandidas
Caumatge registat. Per sectors. 2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Agricultura 1,8338,79.105,7
Industria 2,6483,844.929,4
Construccion 4,8760,033.585,7
Servicis 32,25.554,0278.823,7
Sense trabalh anterior 1,5510,426.547,9
Totau 42,97.646,8392.992,4
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Caumatge registrat. Per sèxe. 2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Òmes 16,03.436,9169.755,2
Hemnes 26,94.209,9223.237,2
Totau 42,97.646,8392.992,4
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas

Cultura e espòrts

Poblacion de 2 ans e mès. Per coneishença deth catalan. 2011
LlersAlt EmpordàCatalunya
Lo compren 1.138127.1286.949.344
Lo sap parlar 1.01097.0185.345.484
Lo sap liéger 1.041103.6915.750.348
Lo sap escríuer 77174.4544.069.219
Non lo compren :8.014356.728
Totau 1.154135.1427.306.072
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Bibliotèques. 2016
LlersAlt EmpordàCatalunya
Publiques 09453
D'autes 05394
Totau 014847
Hònt: Idescat. Estadistica de bibliotèques.
Donadas agrandidas
Espacis esportius. 2018
LlersAlt EmpordàCatalunya
Palais d'espòrt 122940
Pistes polisportives 31705.703
Camps polisportius 21011.646
Sales esportives 21897.227
Piscines cobèrtes 017881
Pistes d'atletisme 0392
D'auti espacis 91.04024.895
Totau 181.87049.443
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Conselh Catalan der Espòrt.
Donadas agrandidas

Eleccions

Eleccions municipaus. 2015
LlersAlt EmpordàCatalunya
Electors 91288.4695.376.553
Participacion (%) 45,557,658,5
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Eleccions tath Parlament de Catalonha. 2017
LlersAlt EmpordàCatalunya
Electors 91886.2265.554.455
Participacion (%) 81,878,779,1
Hònt: Idescat i Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Donadas agrandidas
Eleccions taht Congrès des Deputats. 2016
LlersAlt EmpordàCatalunya
Electors 89185.2055.519.912
Participacion (%) 63,260,763,4
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Eleccions tath Parlament Europèu. 2014
LlersAlt EmpordàCatalunya
Electors 90086.6205.318.296
Participacion (%) 47,944,847,6
Donadas agrandidas

Environament

Residus municipaus. 2016
LlersAlt EmpordàCatalunya
Generacion per abitant (kg/ab./día) 2,322,151,36
Recuelhuda selectiva (%) 24,735,438,6
Donadas agrandidas
Residus industriaus. 2016
LlersAlt EmpordàCatalunya
Establiments damb declaracion annau de residus 727814.278
Residus industriaus (tones) 109,8417.101,023.618.076,23
Donadas agrandidas

Seleccion de territòri

Comarques e municipis
Cerca per còdi o nòm