Celrà

Poblacion

Abitatges e larèrs

Macromagnituds e impòsti

Sectors economics

Trabalh

Cultura e espòrts

Eleccions

Environament

Celrà (170499)
Populacion (2017)5.376
Comarca Gironès
Superficia (km2) 19,53
Altitud (m) 71
Longitud (º) 2,879814
Latitud (º) 42,025978

Poblacion

Densitat de poblacion. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Superficia (km2) 19,53575,6032.108,00
Densitat (ab./km2) 275,3326,8235,3
Poblacion. Per sèxe. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 2.69592.8973.710.200
Hemnes 2.68195.1863.845.630
Totau 5.376188.0837.555.830
Poblacion. Per grops d'edat. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 1.18134.2611.179.741
De 15 a 64 ans 3.655125.8294.976.815
De 65 a 84 ans 45823.2821.170.656
De 85 ans e mès 824.711228.618
Totau 5.376188.0837.555.830
Poblacion. Per grops d'edat. Òmes. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 59617.765607.360
De 15 a 64 ans 1.85963.1692.504.740
De 65 a 84 ans 21410.456524.137
De 85 ans e mès 261.50773.963
Totau 2.69592.8973.710.200
Poblacion. Per grops d'edat. Hemnes. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 58516.496572.381
De 15 a 64 ans 1.79662.6602.472.075
De 65 a 84 ans 24412.826646.519
De 85 ans e mès 563.204154.655
Totau 2.68195.1863.845.630
Poblacion. Per lòc de neishença. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Catalonha 3.730125.7384.899.882
Rèsta der Espanha 48422.7621.325.004
Estrangèr 1.16239.5831.330.944
Totau 5.376188.0837.555.830
Poblacion. Per nacionalitat. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 4.194152.4076.514.468
Estrangèra 1.18235.6761.041.362
Totau 5.376188.0837.555.830
Poblacion. Per nacionalitat. Òmes. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 2.08074.4783.173.353
Estrangèra 61518.419536.847
Totau 2.69592.8973.710.200
Poblacion. Per nacionalitat. Hemnes. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 2.11477.9293.341.115
Estrangèra 56717.257504.515
Totau 2.68195.1863.845.630
Poblacion de 16 ans e mès. Per nivèu d'instruccion. 2011
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Sense titolacion :12.783623.324
Prumèr grad 47219.297837.313
Dusau grad 2.31182.4723.498.064
Ensenhament universitari 72732.3071.264.747
Totau 3.696146.8586.223.448
Poblacion que demora ar estrangèr a 1r de gèr. Per sèxe. 2018
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 373.675152.608
Hemmes 513.540149.917
Totau 887.215302.525
Poblacion ETCA (equivalenta a temps complèt annau). 2016
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat. Estimacions de població estacional (base 2016).
Donadas agrandidas
Poblacion residenta 5.303186.178:
Poblacion sasoèra ETCA 1545.547:
Totau 5.457191.725:
Poblacion ETCA / poblacion residenta (%) 102,9103,0:
Mobilitat obligada per arrason d'estudis non universitaris. Curs 2017-2018
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Escolans residents 1.13834.3211.218.873
Escolans residents qu'estúdien en madeish municipi (%) 86,183,283,3
Neishences. Per sèxe. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat. Moviment naturau dera poblacion.
Donadas agrandidas
Mainatges 341.02634.297
Mainades 3298732.198
Totau 662.01366.495
Mòrts. Per sèxe. 2016
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 1269031.796
Hemnes 963731.493
Totau 211.32763.289
Maridatges. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat. Moviment naturau dera poblacion.
Donadas agrandidas
Totau 1671428.594
Migracions intèrnes. Saldes destinacion-provenença. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Saldo damb Catalonha -17163:
Saldo damb Espanha 81054.216
Saldo migratòri intèrn -92684.216
Migracions extèrnes. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Immigracions 773.875151.878
Emigracions 712.05594.582
Immigracions exteriora. Per lòc de provenença. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Rèsta der UE 4856929.004
Rèsta deth mon 293.306122.874
Totau 773.875151.878
Creishença intercensal 2001- 2011 dera poblacion
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Creishement totau. 2011 2.11445.4651.176.733
Creishement totau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 55,828,5516,98
Creishement naturau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 8,556,73,04
Creishement migratòri (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 47,2521,8413,94

Abitatges e larèrs

Abitatges familiaus. Per tipe. 2011
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Principaus 1.79169.3952.944.944
Segondaris :4.834470.081
Vuèges 21710.071448.356
Totau 2.03684.3003.863.381
Abitatges familiaus principaus. Per regim de possession. 2011
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
De proprietat 1.21249.3112.188.657
De loguèr 50616.285582.701
Ua auta forma :3.799173.586
Totau 1.79169.3952.944.944
Abitatges familiaus principaus. Per superficia utila. 2011
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Enquia 60 m2 ::538.966
De 61 a 90 m2 76034.0301.476.187
De 91 a 120 m2 47415.282560.379
De 121 e mès m2 37311.942369.412
Totau 1.79169.3952.944.944

Macromagnituds e impòsti

Produit interior brut (basa 2010). 2016
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
PIB (milions d'euros) :5.430,0224.751,1
PIB per abitant (milèrs d'èuros) :30,030,2
PIB per abitant (indèx Catalonha=100) :103,3100,0
Valor hijut brut (basa 2010). Per sectors. 2015
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat.
Unitats: milions d'euros
Donadas agrandidas
Agricultura 7,147,51.859,8
Industria 113,0911,141.692,6
Construccion 6,4246,79.331,6
Servicis 89,13.776,2145.017,8
Totau 215,64.981,5197.901,8
Renda familiau disponibla bruta (basa 2010). 2015
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
RFDB (milèrs d'èuros) 81.3192.883.099125.050.246
RFDB per abitant (milèrs d'èuros) 15,915,916,8
RFDB per abitant (indèx Catalonha=100) 94,794,6100,0
Impòst sus era renda des persones fisiques (IRPF). 2016
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Unitats: èuros
Donadas agrandidas
Basa impausabla generau per declarant 21.67022.81523.074
Quòta resultanta d'autoliquidacion per declarant 4.5435.8246.327
Impòst de bens immòbles urbans (IBI). 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Dirección General del Catastro.
Donadas agrandidas
Nombre de recebuts ::99.999.999
Basa impausabla per recebut (èuros) ::99.999.999,0
Quòta totau per recebut (èuros) ::99.999.999,0
Impòst sus eth patrimòni des persones físiques (IPPF). 2007
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Donadas agrandidas
Patrimòni totau per declarant (èuros) 435.421434.512516.035
Actius reaus (%) 38,735,837,4
Actius financèrs (%) 61,364,262,6

Sectors economics

Superfícia agricòla utilizada (SAU). 2009
CelràGironèsCatalunya
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Tèrres laurades 46613.965792.425
Peishius permanents 291.173355.107
Totau 49615.1381.147.532
Tèrres laurades. Per tipe de coitius. 2009
CelràGironèsCatalunya
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Erbacèus 26712.734511.150
Frutièrs 0512110.819
Oliu 061101.236
Vinha 07261.391
D'auti 1995867.829
Totau 46613.965792.425
Explotacions agràries. Segontes possession de tèrres. 2009
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Sense tèrres 0301.519
Damb tèrres 1674659.320
Totau 1677660.839
Explotacions agràries. Segontes possession de bestiar. 2009
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Sense bestiar 943347.172
Damb bestiar 734313.667
Totau 1677660.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Bovins 55818.462544.135
Ovins 4157.241600.082
Crabum 481.23071.748
Porcins 682104.2196.742.638
Poralha 54771.57043.890.563
Conilhes mairs 102.210335.054
Equins 011019.352
Bastiment d'abitatges. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Departament de Territòri e Sostenibilitat. Secretaria d'Abitança e Melhorament Urban.
Donadas agrandidas
Abitatges començadi de proteccion oficiau 001.013
Abitatges començadi 327111.340
Lotjaments toristics. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Donadas agrandidas
Otèls 1533.007
Places d'òtels 182.994312.249
Campings 02351
Places de campings 0738271.419
Torisme rurau 1562.415
Places de torisme rurau 1446019.038
Parc de veïculs. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera DGT.
Donadas agrandidas
Torismes 2.74293.8103.481.340
Motocicletas 42019.855807.080
Veïculs industriaus 1.03724.071774.949
D'auti 2174.081159.406
Totau 4.416141.8175.222.775

Trabalh

Poblacion. Per rapòrt damb era activitat economica. 2011
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Poblacion emplegada 2.17378.3873.033.916
Poblacion desemplegada 50724.3571.052.138
Poblacion activa 2.680102.7444.086.055
Poblacion inactiva 2.15778.3143.386.882
Poblacion de 16 ans e mès 3.696146.8586.223.448
Afiliats ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 06/2018
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Òmes 1.43743.7501.766.309
Hemnes 1.12938.2911.518.929
Totau 2.56682.0413.285.238
Afiliacions ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 06/2018
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Totau 2.65986.8103.442.373
Afiliacions al regim generau ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 09/2018
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Agricultura 02839.395
Industria 1.1199.095441.285
Construccion 1304.279133.192
Servicis 1.15277.4942.160.955
Totau 2.40191.1512.744.827
Afiliacions al regim d'autonòms ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 09/2018
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Agricultura 1041423.491
Industria 1992.15245.759
Construccion 481.70267.012
Servicis 27210.180414.751
Totau 52914.448551.014
Afiliacions al regim gen. ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per dimension deth centre. 09/2018
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Enquia 50 trabalhadors 1.03038.9041.245.288
De 51 a 250 trabalhadors 1.37124.521653.316
De 251 e mès trabalhadors 027.726846.223
Totau 2.40191.1512.744.827
Compdes de cotizacion. 09/2018
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Totau 1917.366258.915
Pensions contributives dera Seguretat Sociau. Mes de desembre. 2017
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Totau 66535.2581.683.463
Pension mejana (èuros) 972,07969,34972,17
Caumatge registat. Per sectors. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Agricultura 6,2357,210.052,8
Industria 30,0990,150.210,2
Construccion 9,41.167,838.933,7
Servicis 135,46.575,2291.549,9
Sense trabalh anterior 13,3790,827.547,7
Totau 194,39.881,0418.294,4
Caumatge registrat. Per sèxe. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Òmes 84,14.703,2184.941,3
Hemnes 110,25.177,8233.353,1
Totau 194,39.881,0418.294,4

Cultura e espòrts

Poblacion de 2 ans e mès. Per coneishença deth catalan. 2011
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Lo compren 4.356167.8106.949.344
Lo sap parlar 3.563141.1195.345.484
Lo sap liéger 3.703145.9055.750.348
Lo sap escríuer 2.885115.2644.069.219
Non lo compren 3528.645356.728
Totau 4.708176.4567.306.072
Bibliotèques. 2016
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat. Estadistica de bibliotèques.
Donadas agrandidas
Publiques 113453
D'autes 015394
Totau 128847
Espacis esportius. 2017
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Conselh Catalan der Espòrt.
Donadas agrandidas
Palais d'espòrt 248940
Pistes polisportives 51785.703
Camps polisportius 1561.643
Sales esportives 41867.223
Piscines cobèrtes 014878
Pistes d'atletisme 0392
D'auti espacis 2657524.901
Totau 421.23449.437

Eleccions

Eleccions municipaus. 2015
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 3.279121.4305.376.553
Participacion (%) 61,458,758,5
Eleccions tath Parlament de Catalonha. 2015
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 3.124119.5415.510.853
Participacion (%) 83,979,674,9
Eleccions taht Congrès des Deputats. 2016
CelràGironèsCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 3.117120.0695.519.912
Participacion (%) 67,164,063,4
Eleccions tath Parlament Europèu. 2014
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Electors 3.157120.4845.318.296
Participacion (%) 50,749,847,6

Environament

Residus municipaus. 2016
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Generacion per abitant (kg/ab./día) 0,981,171,36
Recuelhuda selectiva (%) 74,846,538,6
Residus industriaus. 2016
CelràGironèsCatalunya
Donadas agrandidas
Establiments damb declaracion annau de residus 1932414.278
Residus industriaus (tones) 22.622,3697.988,383.618.076,23

Seleccion de territòri

Comarques e municipis
Cerca per còdi o nòm