Darnius

Poblacion

Abitatges e larèrs

Macromagnituds e impòsti

Sectors economics

Trabalh

Cultura e espòrts

Eleccions

Environament

Darnius (170600)
Populacion (2018)557
Comarca Alt Empordà
Superficia (km2) 34,93
Altitud (m) 193
Longitud (º) 2,834531
Latitud (º) 42,368378

Poblacion

Densitat de poblacion. 2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Superficia (km2) 34,931.357,5432.108,00
Densitat (ab./km2) 15,9103,5236,7
Donadas agrandidas
Poblacion. Per sèxe. 2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Òmes 27670.4303.730.326
Hemnes 28170.1393.869.739
Totau 557140.5697.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 ans 6622.7971.179.741
De 15 a 64 ans 34391.7654.976.815
De 65 a 84 ans 11621.1461.170.656
De 85 ans e mès 393.997228.618
Totau 564139.7057.555.830
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. Òmes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 ans 2511.578607.360
De 15 a 64 ans 18547.1062.504.740
De 65 a 84 ans 5610.017524.137
De 85 ans e mès 131.37573.963
Totau 27970.0763.710.200
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. Hemnes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 ans 4111.219572.381
De 15 a 64 ans 15844.6592.472.075
De 65 a 84 ans 6011.129646.519
De 85 ans e mès 262.622154.655
Totau 28569.6293.845.630
Donadas agrandidas
Poblacion. Per lòc de neishença. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Catalonha 39883.2944.899.882
Rèsta der Espanha 7919.0341.325.004
Estrangèr 8737.3771.330.944
Totau 564139.7057.555.830
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Espanhòla 489106.1136.514.468
Estrangèra 7533.5921.041.362
Totau 564139.7057.555.830
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. Òmes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Espanhòla 24752.5943.173.353
Estrangèra 3217.482536.847
Totau 27970.0763.710.200
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. Hemnes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Espanhòla 24253.5193.341.115
Estrangèra 4316.110504.515
Totau 28569.6293.845.630
Donadas agrandidas
Poblacion que demora ar estrangèr a 1r de gèr. Per sèxe. 2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Òmes 342.966152.608
Hemmes 312.877149.917
Totau 655.843302.525
Donadas agrandidas
Mobilitat obligada per arrason d'estudis non universitaris. Curs 2017-2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Escolans residents 5522.6691.218.873
Escolans residents qu'estúdien en madeish municipi (%) 45,577,583,3
Donadas agrandidas
Neishences. Per sèxe. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Mainatges 168034.462
Mainades 266032.341
Totau 31.34066.803
Donadas agrandidas
Mòrts. Per sèxe. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Òmes 760733.075
Hemnes 153433.090
Totau 81.14166.165
Donadas agrandidas
Maridatges. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Totau 154329.335
Donadas agrandidas
Migracions intèrnes. Saldes destinacion-provenença. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Saldo damb Catalonha -5-122:
Saldo damb Espanha -1234.216
Saldo migratòri intèrn -6-994.216
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Migracions extèrnes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Immigracions 103.040151.878
Emigracions 12.29494.582
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Immigracions exteriora. Per lòc de provenença. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Rèsta der UE 181129.004
Rèsta deth mon 92.229122.874
Totau 103.040151.878
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Creishença intercensal 2001- 2011 dera poblacion
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Creishement totau. 2011 1639.7181.176.733
Creishement totau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 3,0133,3316,98
Creishement naturau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 -6,713,673,04
Creishement migratòri (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 9,7229,6613,94
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas

Abitatges e larèrs

Abitatges familiaus. Per tipe. 2011
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Principaus 23354.6662.944.944
Segondaris 14452.715470.081
Vuèges 319.612448.356
Totau 408116.9933.863.381
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas

Macromagnituds e impòsti

Impòst sus era renda des persones fisiques (IRPF). 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Basa impausabla generau per declarant 17.06119.39723.074
Quòta resultanta d'autoliquidacion per declarant 4.0414.9926.327
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Unitats: èuros
Donadas agrandidas
Impòst de bens immòbles urbans (IBI). 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Nombre de recebuts :::
Basa impausabla per recebut (èuros) :::
Quòta totau per recebut (èuros) :::
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Dirección General del Catastro.
Donadas agrandidas
Impòst sus eth patrimòni des persones físiques (IPPF). 2007
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Patrimòni totau per declarant (èuros) :412.751516.035
Actius reaus (%) :39,937,4
Actius financèrs (%) :60,162,6
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Donadas agrandidas

Sectors economics

Superfícia agricòla utilizada (SAU). 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Tèrres laurades 30737.342792.425
Peishius permanents 11210.123355.107
Totau 42047.4651.147.532
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Tèrres laurades. Per tipe de coitius. 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Erbacèus 16730.637511.150
Frutièrs 02.084110.819
Oliu 42.185101.236
Vinha 11.92361.391
D'auti 1355137.829
Totau 30737.342792.425
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Explotacions agràries. Segontes possession de tèrres. 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Sense tèrres 1511.519
Damb tèrres 141.92259.320
Totau 151.97360.839
Donadas agrandidas
Explotacions agràries. Segontes possession de bestiar. 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Sense bestiar 61.30947.172
Damb bestiar 966413.667
Totau 151.97360.839
Donadas agrandidas
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Bovins 16042.179544.135
Ovins 1.30635.925600.082
Crabum 1052.10671.748
Porcins 8.628406.8056.742.638
Poralha 22.5401.698.32843.890.563
Conilhes mairs 25.294335.054
Equins 2198219.352
Donadas agrandidas
Bastiment d'abitatges. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Abitatges començadi de proteccion oficiau 001.013
Abitatges començadi 024311.340
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Departament de Territòri e Sostenibilitat. Secretaria d'Abitança e Melhorament Urban.
Donadas agrandidas
Lotjaments toristics. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Otèls 32263.007
Places d'òtels 6614.942312.249
Campings 033351
Places de campings 035.208271.425
Torisme rurau 11592.415
Places de torisme rurau 141.34419.038
Hònt: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Donadas agrandidas
Parc de veïculs. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Torismes 33978.6863.481.340
Motocicletas 6616.066807.080
Veïculs industriaus 13423.232774.949
D'auti 213.894159.406
Totau 560121.8785.222.775
Hònt: Idescat, a partir des donades dera DGT.
Donadas agrandidas

Trabalh

Afiliats ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 09/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Òmes 12431.1301.740.833
Hemnes 8725.7051.512.811
Totau 21156.8353.253.644
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Afiliacions ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 09/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Totau 22659.3803.411.401
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim generau ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 12/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Agricultura :1789.077
Industria 04.635438.239
Construccion 82.716132.997
Servicis 2524.8872.147.706
Totau 3432.4162.728.019
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim d'autonòms ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 12/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Agricultura :79223.316
Industria 079645.375
Construccion 132.03667.297
Servicis 348.482415.323
Totau 4912.106551.311
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim gen. ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per dimension deth centre. 12/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Enquia 50 trabalhadors 3423.6491.235.251
De 51 a 250 trabalhadors 06.677644.606
De 251 e mès trabalhadors 02.090848.162
Totau 3432.4162.728.019
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Compdes de cotizacion. 12/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Totau 155.478257.812
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Pensions contributives dera Seguretat Sociau. Mes de desembre. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Totau 13324.8751.683.463
Pension mejana (èuros) 756,71807,96972,17
Donadas agrandidas
Caumatge registat. Per sectors. 2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Agricultura 0,3338,79.105,7
Industria 1,2483,844.929,4
Construccion 3,9760,033.585,7
Servicis 19,35.554,0278.823,7
Sense trabalh anterior 0,0510,426.547,9
Totau 24,87.646,8392.992,4
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Caumatge registrat. Per sèxe. 2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Òmes 10,73.436,9169.755,2
Hemnes 14,14.209,9223.237,2
Totau 24,77.646,8392.992,4
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas

Cultura e espòrts

Poblacion de 2 ans e mès. Per coneishença deth catalan. 2011
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Lo compren 516127.1286.949.344
Lo sap parlar 45397.0185.345.484
Lo sap liéger 462103.6915.750.348
Lo sap escríuer 31374.4544.069.219
Non lo compren :8.014356.728
Totau 525135.1427.306.072
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Bibliotèques. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Publiques 09453
D'autes 05394
Totau 014847
Hònt: Idescat. Estadistica de bibliotèques.
Donadas agrandidas
Espacis esportius. 2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Palais d'espòrt 022940
Pistes polisportives 21705.703
Camps polisportius 11011.646
Sales esportives 01897.227
Piscines cobèrtes 017881
Pistes d'atletisme 0392
D'auti espacis 71.04024.895
Totau 121.87049.443
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Conselh Catalan der Espòrt.
Donadas agrandidas

Eleccions

Eleccions municipaus. 2015
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Electors 42388.4695.376.553
Participacion (%) 74,057,658,5
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Eleccions tath Parlament de Catalonha. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Electors 42286.2265.554.455
Participacion (%) 83,678,779,1
Hònt: Idescat i Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Donadas agrandidas
Eleccions taht Congrès des Deputats. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Electors 42485.2055.519.912
Participacion (%) 63,260,763,4
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Eleccions tath Parlament Europèu. 2014
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Electors 41286.6205.318.296
Participacion (%) 50,244,847,6
Donadas agrandidas

Environament

Residus municipaus. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Generacion per abitant (kg/ab./día) 1,142,151,36
Recuelhuda selectiva (%) 64,035,438,6
Donadas agrandidas
Residus industriaus. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Establiments damb declaracion annau de residus 027814.278
Residus industriaus (tones) 0,0017.101,023.618.076,23
Donadas agrandidas

Seleccion de territòri

Comarques e municipis
Cerca per còdi o nòm