Darnius

Poblacion

Abitatges e larèrs

Macromagnituds e impòsti

Sectors economics

Trabalh

Cultura e espòrts

Eleccions

Environament

Darnius (170600)
Populacion (2017)564
Comarca Alt Empordà
Superficia (km2) 34,93
Altitud (m) 193
Longitud (º) 2,834531
Latitud (º) 42,368378

Poblacion

Densitat de poblacion. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Superficia (km2) 34,931.357,5432.108,00
Densitat (ab./km2) 16,1102,9235,3
Poblacion. Per sèxe. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 27970.0763.710.200
Hemnes 28569.6293.845.630
Totau 564139.7057.555.830
Poblacion. Per grops d'edat. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 6622.7971.179.741
De 15 a 64 ans 34391.7654.976.815
De 65 a 84 ans 11621.1461.170.656
De 85 ans e mès 393.997228.618
Totau 564139.7057.555.830
Poblacion. Per grops d'edat. Òmes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 2511.578607.360
De 15 a 64 ans 18547.1062.504.740
De 65 a 84 ans 5610.017524.137
De 85 ans e mès 131.37573.963
Totau 27970.0763.710.200
Poblacion. Per grops d'edat. Hemnes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
De 0 a 14 ans 4111.219572.381
De 15 a 64 ans 15844.6592.472.075
De 65 a 84 ans 6011.129646.519
De 85 ans e mès 262.622154.655
Totau 28569.6293.845.630
Poblacion. Per lòc de neishença. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Catalonha 39883.2944.899.882
Rèsta der Espanha 7919.0341.325.004
Estrangèr 8737.3771.330.944
Totau 564139.7057.555.830
Poblacion. Per nacionalitat. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 489106.1136.514.468
Estrangèra 7533.5921.041.362
Totau 564139.7057.555.830
Poblacion. Per nacionalitat. Òmes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 24752.5943.173.353
Estrangèra 3217.482536.847
Totau 27970.0763.710.200
Poblacion. Per nacionalitat. Hemnes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Espanhòla 24253.5193.341.115
Estrangèra 4316.110504.515
Totau 28569.6293.845.630
Poblacion que demora ar estrangèr a 1r de gèr. Per sèxe. 2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 342.966152.608
Hemmes 312.877149.917
Totau 655.843302.525
Mobilitat obligada per arrason d’estudi (edat escolara). Curs 2016-2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Escolans residents 5522.4051.208.318
Escolans residents qu'estúdien en madeish municipi (%) 45,577,483,3
Neishences. Per sèxe. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Mainatges 062835.435
Mainades 361733.539
Totau 31.24568.974
Mòrts. Per sèxe. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Òmes 359731.796
Hemnes 150931.493
Totau 41.10663.289
Maridatges. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Totau 249229.355
Migracions intèrnes. Saldes destinacion-provenença. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Saldo damb Catalonha -5-122:
Saldo damb Espanha -1234.216
Saldo migratòri intèrn -6-994.216
Migracions extèrnes. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Immigracions 103.040151.878
Emigracions 12.29494.582
Immigracions exteriora. Per lòc de provenença. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Rèsta der UE 181129.004
Rèsta deth mon 92.229122.874
Totau 103.040151.878
Creishença intercensal 2001- 2011 dera poblacion
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Creishement totau. 2011 1639.7181.176.733
Creishement totau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 3,0133,3316,98
Creishement naturau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 -6,713,673,04
Creishement migratòri (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 9,7229,6613,94

Abitatges e larèrs

Abitatges familiaus. Per tipe. 2011
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Principaus 23354.6662.944.944
Segondaris 14452.715470.081
Vuèges 319.612448.356
Totau 408116.9933.863.381

Macromagnituds e impòsti

Impòst de bens immòbles urbans (IBI). 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Dirección General del Catastro.
Donadas agrandidas
Nombre de recebuts ::99.999.999
Basa impausabla per recebut (èuros) ::99.999.999,0
Quòta totau per recebut (èuros) ::99.999.999,0
Impòst sus eth patrimòni des persones físiques (IPPF). 2007
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Donadas agrandidas
Patrimòni totau per declarant (èuros) :412.751516.035
Actius reaus (%) :39,937,4
Actius financèrs (%) :60,162,6

Sectors economics

Superfícia agricòla utilizada (SAU). 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Tèrres laurades 30737.342792.425
Peishius permanents 11210.123355.107
Totau 42047.4651.147.532
Tèrres laurades. Per tipe de coitius. 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Erbacèus 16730.637511.150
Frutièrs 02.084110.819
Oliu 42.185101.236
Vinha 11.92361.391
D'auti 1355137.829
Totau 30737.342792.425
Explotacions agràries. Segontes possession de tèrres. 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Sense tèrres 1511.519
Damb tèrres 141.92259.320
Totau 151.97360.839
Explotacions agràries. Segontes possession de bestiar. 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Sense bestiar 61.30947.172
Damb bestiar 966413.667
Totau 151.97360.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Bovins 16042.179544.135
Ovins 1.30635.925600.082
Crabum 1052.10671.748
Porcins 8.628406.8056.742.638
Poralha 22.5401.698.32843.890.563
Conilhes mairs 25.294335.054
Equins 2198219.352
Bastiment d'abitatges. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Departament de Territòri e Sostenibilitat. Secretaria d'Abitança e Melhorament Urban.
Donadas agrandidas
Abitatges començadi de proteccion oficiau 001.013
Abitatges començadi 024311.340
Lotjaments toristics. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Donadas agrandidas
Otèls 32202.978
Places d'òtels 6614.792309.486
Campings 033350
Places de campings 035.370270.585
Torisme rurau 11582.403
Places de torisme rurau 141.33718.938
Parc de veïculs. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades dera DGT.
Donadas agrandidas
Torismes 33776.3843.436.271
Motocicletas 6315.512782.564
Veïculs industriaus 13523.814797.084
D'auti 203.695155.673
Totau 555119.4055.171.592

Trabalh

Afiliats ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 03/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Òmes 12429.6481.704.951
Hemnes 8424.1071.486.655
Totau 20853.7553.191.606
Afiliacions ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 03/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Totau 22156.2023.353.325
Afiliacions al regim generau ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 06/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Agricultura :1819.642
Industria 04.852442.118
Construccion 102.791135.401
Servicis 2931.4122.179.003
Totau 4039.2362.766.164
Afiliacions al regim d'autonòms ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 06/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Agricultura :78823.531
Industria 081347.313
Construccion 102.03767.381
Servicis 348.934417.515
Totau 4612.572555.741
Afiliacions al regim gen. ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per dimension deth centre. 06/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Enquia 50 trabalhadors 4028.5631.271.703
De 51 a 250 trabalhadors 08.273658.837
De 251 e mès trabalhadors 02.400835.624
Totau 4039.2362.766.164
Compdes de cotizacion. 06/2018
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Totau 176.207263.433
Pensions contributives dera Seguretat Sociau. Mes de desembre. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Totau 13324.8751.683.463
Pension mejana (èuros) 756,71807,96972,17
Caumatge registat. Per sectors. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Agricultura 0,1389,810.052,8
Industria 1,7489,850.210,2
Construccion 6,6865,238.933,7
Servicis 20,45.761,7291.549,9
Sense trabalh anterior 0,8531,427.547,7
Totau 29,58.037,9418.294,4
Caumatge registrat. Per sèxe. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Òmes 15,03.691,1184.941,3
Hemnes 14,54.346,8233.353,1
Totau 29,58.037,9418.294,4

Cultura e espòrts

Poblacion de 2 ans e mès. Per coneishença deth catalan. 2011
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Lo compren 516127.1286.949.344
Lo sap parlar 45397.0185.345.484
Lo sap liéger 462103.6915.750.348
Lo sap escríuer 31374.4544.069.219
Non lo compren :8.014356.728
Totau 525135.1427.306.072
Bibliotèques. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat. Estadistica de bibliotèques.
Donadas agrandidas
Publiques 09453
D'autes 05394
Totau 014847
Espacis esportius. 2017
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Conselh Catalan der Espòrt.
Donadas agrandidas
Palais d'espòrt 022940
Pistes polisportives 21705.703
Camps polisportius 1981.643
Sales esportives 01897.223
Piscines cobèrtes 017878
Pistes d'atletisme 0392
D'auti espacis 71.03924.901
Totau 121.86649.437

Eleccions

Eleccions municipaus. 2015
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 42388.4695.376.553
Participacion (%) 74,057,658,5
Eleccions tath Parlament de Catalonha. 2015
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 41685.0505.510.853
Participacion (%) 79,375,074,9
Eleccions taht Congrès des Deputats. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Electors 42485.2055.519.912
Participacion (%) 63,260,763,4
Eleccions tath Parlament Europèu. 2014
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Electors 41286.6205.318.296
Participacion (%) 50,244,847,6

Environament

Residus municipaus. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Generacion per abitant (kg/ab./día) 1,142,151,36
Recuelhuda selectiva (%) 64,035,438,6
Residus industriaus. 2016
DarniusAlt EmpordàCatalunya
Donadas agrandidas
Establiments damb declaracion annau de residus 027814.278
Residus industriaus (tones) 0,0017.101,023.618.076,23

Seleccion de territòri

Comarques e municipis
Cerca per còdi o nòm