Masarac

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Masarac (171002)
Població (2018)272
Comarca Alt Empordà
Superfície (km2) 12,55
Altitud (m) 85
Longitud (º) 2,973592
Latitud (º) 42,352058

Població

Densitat de població. 2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Superfície (km2) 12,551.357,5432.108,00
Densitat (hab./km2) 21,7103,5236,7
Dades ampliades
Població. Per sexe. 2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Homes 14070.4303.730.326
Dones 13270.1393.869.739
Total 272140.5697.600.065
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 anys 3522.7971.179.741
De 15 a 64 anys 18791.7654.976.815
De 65 a 84 anys 5021.1461.170.656
De 85 anys i més 73.997228.618
Total 279139.7057.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Homes. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 anys 1511.578607.360
De 15 a 64 anys 10447.1062.504.740
De 65 a 84 anys 2410.017524.137
De 85 anys i més 31.37573.963
Total 14670.0763.710.200
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Dones. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
De 0 a 14 anys 2011.219572.381
De 15 a 64 anys 8344.6592.472.075
De 65 a 84 anys 2611.129646.519
De 85 anys i més 42.622154.655
Total 13369.6293.845.630
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per lloc de naixement. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Catalunya 21483.2944.899.882
Resta d'Espanya 1119.0341.325.004
Estranger 5437.3771.330.944
Total 279139.7057.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Espanyola 230106.1136.514.468
Estrangera 4933.5921.041.362
Total 279139.7057.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Homes. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Espanyola 11352.5943.173.353
Estrangera 3317.482536.847
Total 14670.0763.710.200
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Dones. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Espanyola 11753.5193.341.115
Estrangera 1616.110504.515
Total 13369.6293.845.630
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Homes 12.966152.608
Dones 12.877149.917
Total 25.843302.525
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Mobilitat obligada per raó d'estudis no universitaris. Curs 2017-2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Alumnes residents 3622.6691.218.873
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 0,077,583,3
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Naixements. Per sexe. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Nens 068034.462
Nenes 166032.341
Total 11.34066.803
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Defuncions. Per sexe. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Homes 060733.075
Dones 053433.090
Total 01.14166.165
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Matrimonis. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Total 254329.335
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Saldo amb Catalunya -3-122:
Saldo amb Espanya -6234.216
Saldo migratori intern -9-994.216
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Migracions externes. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Immigracions 53.040151.878
Emigracions 52.29494.582
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Resta de la UE 381129.004
Resta del món 22.229122.874
Total 53.040151.878
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Creixement total. 2011 4139.7181.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 15,5533,3316,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 -6,893,673,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 22,4429,6613,94
Font: Idescat.
Dades ampliades

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Principals 10654.6662.944.944
Secundaris 2452.715470.081
Buits :9.612448.356
Total 138116.9933.863.381
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades

Macromagnituds i impostos

Impost sobre la renda de les persones físiques (IRPF). 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Base imposable general per declarant 19.53219.39723.074
Quota resultant de l'autoliquidació per declarant 4.8404.9926.327
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Unitats: euros
Dades ampliades
Impost de béns immobles urbans (IBI). 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Nombre de rebuts :::
Base imposable per rebut (euros) :::
Quota íntegra per rebut (euros) :::
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Patrimoni total per declarant (euros) :412.751516.035
Actius reals (%) :39,937,4
Actius financers (%) :60,162,6
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Terres llaurades 73837.342792.425
Pastures permanents 7510.123355.107
Total 81347.4651.147.532
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Herbacis 59730.637511.150
Fruiters 12.084110.819
Olivera 452.185101.236
Vinya 961.92361.391
Altres 05137.829
Total 73837.342792.425
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Sense terres 3511.519
Amb terres 381.92259.320
Total 411.97360.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Sense ramaderia 261.30947.172
Amb ramaderia 1566413.667
Total 411.97360.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Bovins 67442.179544.135
Ovins 83935.925600.082
Cabrum 02.10671.748
Porcins 15.703406.8056.742.638
Aviram 43.0611.698.32843.890.563
Conilles mares 05.294335.054
Equins 198219.352
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Construcció d'habitatges. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.013
Habitatges iniciats 024311.340
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Allotjaments turístics. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Hotels 02263.007
Places d'hotels 014.942312.249
Càmpings 033351
Places de càmpings 035.208271.425
Turisme rural 01592.415
Places de turisme rural 01.34419.038
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Parc de vehicles. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Turismes 17378.6863.481.340
Motocicletes 3216.066807.080
Vehicles industrials 6923.232774.949
Altres 143.894159.406
Total 288121.8785.222.775
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades

Treball

Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Homes 6731.1301.740.833
Dones 5625.7051.512.811
Total 12356.8353.253.644
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Total 13359.3803.411.401
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Agricultura 61889.395
Indústria 04.723441.285
Construcció 102.604133.192
Serveis 1428.7742.160.955
Total 3036.2892.744.827
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Agricultura 1879523.491
Indústria :79045.759
Construcció :2.01967.012
Serveis 198.879414.751
Total 4112.483551.014
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 09/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Fins a 50 treballadors 3026.7261.245.288
De 51 a 250 treballadors 07.445653.316
De 251 i més treballadors 02.118846.223
Total 3036.2892.744.827
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Comptes de cotització. 09/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Total 106.033258.915
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Pensions contributives de la Seguretat Social. Mes de desembre. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Total 7524.8751.683.463
Pensió mitjana (euros) 657,94807,96972,17
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Atur registrat. Per sectors. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Agricultura 1,2389,810.052,8
Indústria 1,0489,850.210,2
Construcció 0,0865,238.933,7
Serveis 5,05.761,7291.549,9
Sense ocupació anterior 0,0531,427.547,7
Total 7,28.037,9418.294,4
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Atur registrat. Per sexe. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Homes 3,63.691,1184.941,3
Dones 3,64.346,8233.353,1
Total 7,28.037,9418.294,4
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
MasaracAlt EmpordàCatalunya
L'entén 279127.1286.949.344
El sap parlar 24997.0185.345.484
El sap llegir 250103.6915.750.348
El sap escriure 16574.4544.069.219
No l'entén 08.014356.728
Total 279135.1427.306.072
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Biblioteques. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Públiques 09453
Altres 05394
Total 014847
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Espais esportius. 2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Pavellons 022940
Pistes poliesportives 11705.703
Camps poliesportius 01011.646
Sales esportives 01897.227
Piscines cobertes 017881
Pistes d'atletisme 0392
Altres espais 01.04024.895
Total 11.87049.443
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Electors 20388.4695.376.553
Participació (%) 57,657,658,5
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Electors 19286.2265.554.455
Participació (%) 83,378,779,1
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Dades ampliades
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Electors 19485.2055.519.912
Participació (%) 68,660,763,4
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Electors 19886.6205.318.296
Participació (%) 48,044,847,6
Dades ampliades

Medi ambient

Residus municipals. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Generació per càpita (kg/hab./dia) 1,332,151,36
Recollida selectiva (%) 21,635,438,6
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Residus industrials. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Establiments amb declaració anual de residus 427814.278
Generació de residus (tones) 0,8817.101,023.618.076,23
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/171002