Masarac

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Masarac (171002)
Població (2016)289
Comarca Alt Empordà
Superfície (km2) 12,55
Altitud (m) 85
Longitud (º) 2,973592
Latitud (º) 42,352058

Població

Densitat de població. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Superfície (km2) 12,551.357,5432.108,00
Densitat (hab./km2) 23,0103,2234,3
Població. Per sexe. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Homes 15170.3153.697.368
Dones 13869.8033.825.228
Total 289140.1187.522.596
Població. Per grups d'edat. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 4023.0441.180.054
De 15 a 64 anys 19392.2244.963.265
De 65 a 84 anys 4820.9801.158.651
De 85 anys i més 83.870220.626
Total 289140.1187.522.596
Població. Per grups d'edat. Homes. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 1911.719607.495
De 15 a 64 anys 10847.3082.501.018
De 65 a 84 anys 219.970517.961
De 85 anys i més 31.31870.894
Total 15170.3153.697.368
Població. Per grups d'edat. Dones. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 2111.325572.559
De 15 a 64 anys 8544.9162.462.247
De 65 a 84 anys 2711.010640.690
De 85 anys i més 52.552149.732
Total 13869.8033.825.228
Població. Per lloc de naixement. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Catalunya 22183.1274.880.987
Resta d'Espanya 1119.3291.348.713
Estranger 5737.6621.292.896
Total 289140.1187.522.596
Població. Per nacionalitat. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 235105.1706.499.198
Estrangera 5434.9481.023.398
Total 289140.1187.522.596
Població. Per nacionalitat. Homes. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 11552.1783.166.000
Estrangera 3618.137531.368
Total 15170.3153.697.368
Població. Per nacionalitat. Dones. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 12052.9923.333.198
Estrangera 1816.811492.030
Total 13869.8033.825.228
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Homes 12.799143.150
Dones 12.692141.224
Total 25.491284.374
Mobilitat obligada per raó d'estudi (edat escolar). Curs 2016-2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Alumnes residents 3522.4051.208.318
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 0,077,483,3
Naixements. Per sexe. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Estadística de naixements
Dades ampliades
Nens 062235.255
Nenes 061233.379
Total 01.23468.634
Defuncions. Per sexe. 2015
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Homes 363232.212
Dones 157632.654
Total 41.20864.866
Matrimonis. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Estadística de matrimonis
Dades ampliades
Total 149528.631
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Saldo amb Catalunya -5-345:
Saldo amb Espanya -1523.889
Saldo migratori intern -6-2933.889
Migracions externes. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions 52.689128.474
Emigracions 02.20783.241
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Resta de la UE 079025.505
Resta del món 51.899102.969
Total 52.689128.474
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Creixement total. 2011 4139.7181.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 15,5533,3316,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 -6,893,673,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 22,4429,6613,94

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Principals 10654.6662.944.944
Secundaris 2452.715470.081
Buits :9.612448.356
Total 138116.9933.863.381

Macromagnituds i impostos

Impost de béns immobles urbans (IBI). 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Nombre de rebuts 163166.3655.805.013
Base imposable per rebut (euros) 36.923,256.486,965.929,0
Quota íntegra per rebut (euros) 221,5427,2484,6
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades
Patrimoni total per declarant (euros) :412.751516.035
Actius reals (%) :39,937,4
Actius financers (%) :60,162,6

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades 73837.342792.425
Pastures permanents 7510.123355.107
Total 81347.4651.147.532
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Herbacis 59730.637511.150
Fruiters 12.084110.819
Olivera 452.185101.236
Vinya 961.92361.391
Altres 05137.829
Total 73837.342792.425
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense terres 3511.519
Amb terres 381.92259.320
Total 411.97360.839
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense ramaderia 261.30947.172
Amb ramaderia 1566413.667
Total 411.97360.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Bovins 67442.179544.135
Ovins 83935.925600.082
Cabrum 02.10671.748
Porcins 15.703406.8056.742.638
Aviram 43.0611.698.32843.890.563
Conilles mares 05.294335.054
Equins 198219.352
Construcció d'habitatges. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Habitatges iniciats de protecció oficial 00879
Habitatges iniciats 02758.317
Allotjaments turístics. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Hotels 02202.978
Places d'hotels 014.792309.486
Càmpings 033350
Places de càmpings 035.370270.585
Turisme rural 01582.403
Places de turisme rural 01.33718.938
Parc de vehicles. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades
Turismes 15976.3843.436.271
Motocicletes 3315.512782.564
Vehicles industrials 7323.814797.084
Altres 123.695155.673
Total 277119.4055.171.592

Treball

Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Homes 5830.2831.698.511
Dones 5525.2181.476.882
Total 11355.5013.175.393
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Total 11957.8913.326.352
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 71889.070
Indústria 04.628428.594
Construcció 92.510124.730
Serveis 1228.0992.097.591
Total 2835.4252.659.985
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 1781323.758
Indústria :85647.410
Construcció :2.00266.472
Serveis 128.918411.618
Total 3412.589549.258
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 09/2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Fins a 50 treballadors 2826.0191.227.947
De 51 a 250 treballadors 07.258624.645
De 251 i més treballadors 02.148807.393
Total 2835.4252.659.985
Comptes de cotització. 09/2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Total 115.996257.946
Pensions contributives de la Seguretat Social segons la residència del pensionista. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Total 7324.6871.668.195
Pensió mitjana (euros) 648,78790,28953,98
Atur registrat. Per sectors. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Agricultura 0,7455,511.905,9
Indústria 1,0545,759.383,0
Construcció 0,21.062,848.195,4
Serveis 5,06.059,2321.094,6
Sense ocupació anterior 0,2600,830.026,3
Total 7,18.724,0470.605,3
Atur registrat. Per sexe. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Homes 4,24.153,5215.713,5
Dones 2,84.570,5254.891,7
Total 7,18.724,0470.605,2

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
L'entén 279127.1286.949.344
El sap parlar 24997.0185.345.484
El sap llegir 250103.6915.750.348
El sap escriure 16574.4544.069.219
No l'entén 08.014356.728
Total 279135.1427.306.072
Biblioteques. 2014
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Públiques 09437
Altres 05402
Total 014839
Espais esportius. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades
Pavellons 022931
Pistes poliesportives 11705.566
Camps poliesportius 0941.605
Sales esportives 01746.849
Piscines cobertes 016772
Pistes d'atletisme 0391
Altres espais 091520.854
Total 11.66242.681

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 20388.4695.376.553
Participació (%) 57,657,658,5
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2015
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació i Relacions Institucionals.
Dades ampliades
Electors 19785.0505.510.853
Participació (%) 82,775,074,9
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 19485.2055.519.912
Participació (%) 68,660,763,4
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Electors 19886.6205.318.296
Participació (%) 48,044,847,6

Medi ambient

Residus municipals. 2015
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Generació per càpita (kg/hab./dia) 1,312,181,35
Recollida selectiva (%) 24,236,538,9
Residus industrials. 2015
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Establiments amb declaració anual de residus 427814.236
Generació de residus (tones) 3,2816.656,193.588.286,30

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/171002