Masarac

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Masarac (171002)
Població (2017)279
Comarca Alt Empordà
Superfície (km2) 12,55
Altitud (m) 85
Longitud (º) 2,973592
Latitud (º) 42,352058

Població

Densitat de població. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Superfície (km2) 12,551.357,5432.108,00
Densitat (hab./km2) 22,2102,9235,3
Població. Per sexe. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Homes 14670.0763.710.200
Dones 13369.6293.845.630
Total 279139.7057.555.830
Població. Per grups d'edat. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 3522.7971.179.741
De 15 a 64 anys 18791.7654.976.815
De 65 a 84 anys 5021.1461.170.656
De 85 anys i més 73.997228.618
Total 279139.7057.555.830
Població. Per grups d'edat. Homes. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 1511.578607.360
De 15 a 64 anys 10447.1062.504.740
De 65 a 84 anys 2410.017524.137
De 85 anys i més 31.37573.963
Total 14670.0763.710.200
Població. Per grups d'edat. Dones. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 2011.219572.381
De 15 a 64 anys 8344.6592.472.075
De 65 a 84 anys 2611.129646.519
De 85 anys i més 42.622154.655
Total 13369.6293.845.630
Població. Per lloc de naixement. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Catalunya 21483.2944.899.882
Resta d'Espanya 1119.0341.325.004
Estranger 5437.3771.330.944
Total 279139.7057.555.830
Població. Per nacionalitat. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 230106.1136.514.468
Estrangera 4933.5921.041.362
Total 279139.7057.555.830
Població. Per nacionalitat. Homes. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 11352.5943.173.353
Estrangera 3317.482536.847
Total 14670.0763.710.200
Població. Per nacionalitat. Dones. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 11753.5193.341.115
Estrangera 1616.110504.515
Total 13369.6293.845.630
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Homes 12.966152.608
Dones 12.877149.917
Total 25.843302.525
Mobilitat obligada per raó d'estudi (edat escolar). Curs 2016-2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Alumnes residents 3522.4051.208.318
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 0,077,483,3
Naixements. Per sexe. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Nens 062835.435
Nenes 061733.539
Total 01.24568.974
Defuncions. Per sexe. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Homes 259731.796
Dones 250931.493
Total 41.10663.289
Matrimonis. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Total 149229.355
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Saldo amb Catalunya -5-345:
Saldo amb Espanya -1523.889
Saldo migratori intern -6-2933.889
Migracions externes. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions 52.689128.474
Emigracions 02.20783.241
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Resta de la UE 079025.505
Resta del món 51.899102.969
Total 52.689128.474
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Creixement total. 2011 4139.7181.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 15,5533,3316,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 -6,893,673,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 22,4429,6613,94

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Principals 10654.6662.944.944
Secundaris 2452.715470.081
Buits :9.612448.356
Total 138116.9933.863.381

Macromagnituds i impostos

Impost de béns immobles urbans (IBI). 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Nombre de rebuts ::99.999.999
Base imposable per rebut (euros) ::99.999.999,0
Quota íntegra per rebut (euros) ::99.999.999,0
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades
Patrimoni total per declarant (euros) :412.751516.035
Actius reals (%) :39,937,4
Actius financers (%) :60,162,6

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades 73837.342792.425
Pastures permanents 7510.123355.107
Total 81347.4651.147.532
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Herbacis 59730.637511.150
Fruiters 12.084110.819
Olivera 452.185101.236
Vinya 961.92361.391
Altres 05137.829
Total 73837.342792.425
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense terres 3511.519
Amb terres 381.92259.320
Total 411.97360.839
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense ramaderia 261.30947.172
Amb ramaderia 1566413.667
Total 411.97360.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Bovins 67442.179544.135
Ovins 83935.925600.082
Cabrum 02.10671.748
Porcins 15.703406.8056.742.638
Aviram 43.0611.698.32843.890.563
Conilles mares 05.294335.054
Equins 198219.352
Construcció d'habitatges. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.013
Habitatges iniciats 024311.340
Allotjaments turístics. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Hotels 02202.978
Places d'hotels 014.792309.486
Càmpings 033350
Places de càmpings 035.370270.585
Turisme rural 01582.403
Places de turisme rural 01.33718.938
Parc de vehicles. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades
Turismes 15976.3843.436.271
Motocicletes 3315.512782.564
Vehicles industrials 7323.814797.084
Altres 123.695155.673
Total 277119.4055.171.592

Treball

Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 03/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Homes 6529.6481.704.951
Dones 5224.1071.486.655
Total 11753.7553.191.606
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 03/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Total 12356.2023.353.325
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 03/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 71769.074
Indústria 04.567433.863
Construcció 82.787130.643
Serveis 1226.2932.118.296
Total 2733.8232.691.876
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 03/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 1779323.518
Indústria :83948.044
Construcció :2.01666.715
Serveis 138.532412.738
Total 3412.180551.015
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 03/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Fins a 50 treballadors 2724.8221.242.627
De 51 a 250 treballadors 07.078633.583
De 251 i més treballadors 01.923815.666
Total 2733.8232.691.876
Comptes de cotització. 03/2018
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Total 105.729259.488
Pensions contributives de la Seguretat Social. Mes de desembre. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Total 7524.8751.683.463
Pensió mitjana (euros) 657,94807,96972,17
Atur registrat. Per sectors. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Agricultura 1,2389,810.052,8
Indústria 1,0489,850.210,2
Construcció 0,0865,238.933,7
Serveis 5,05.761,7291.549,9
Sense ocupació anterior 0,0531,427.547,7
Total 7,28.037,9418.294,4
Atur registrat. Per sexe. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Homes 3,63.691,1184.941,3
Dones 3,64.346,8233.353,1
Total 7,28.037,9418.294,4

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
L'entén 279127.1286.949.344
El sap parlar 24997.0185.345.484
El sap llegir 250103.6915.750.348
El sap escriure 16574.4544.069.219
No l'entén 08.014356.728
Total 279135.1427.306.072
Biblioteques. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Públiques 09453
Altres 05394
Total 014847
Espais esportius. 2017
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades
Pavellons 022940
Pistes poliesportives 11705.703
Camps poliesportius 0981.643
Sales esportives 01897.223
Piscines cobertes 017878
Pistes d'atletisme 0392
Altres espais 01.03924.901
Total 11.86649.437

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 20388.4695.376.553
Participació (%) 57,657,658,5
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2015
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació i Relacions Institucionals.
Dades ampliades
Electors 19785.0505.510.853
Participació (%) 82,775,074,9
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 19485.2055.519.912
Participació (%) 68,660,763,4
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Electors 19886.6205.318.296
Participació (%) 48,044,847,6

Medi ambient

Residus municipals. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Generació per càpita (kg/hab./dia) 1,332,151,36
Recollida selectiva (%) 21,635,438,6
Residus industrials. 2016
MasaracAlt EmpordàCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Establiments amb declaració anual de residus 427814.278
Generació de residus (tones) 0,8817.101,023.618.076,23

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/171002