Sant Hilari Sacalm

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Sant Hilari Sacalm (171642)
Població (2017)5.578
Comarca Selva
Superfície (km2) 83,28
Altitud (m) 803
Longitud (º) 2,512828
Latitud (º) 41,878653

Població

Densitat de població. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Dades ampliades
Superfície (km2) 83,28995,0432.108,00
Densitat (hab./km2) 67,0168,7235,3
Població. Per sexe. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Homes 2.80184.8853.710.200
Dones 2.77782.9523.845.630
Total 5.578167.8377.555.830
Població. Per grups d'edat. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 86926.8401.179.741
De 15 a 64 anys 3.534112.4924.976.815
De 65 a 84 anys 93824.3201.170.656
De 85 anys i més 2374.185228.618
Total 5.578167.8377.555.830
Població. Per grups d'edat. Homes. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 41913.750607.360
De 15 a 64 anys 1.85758.2652.504.740
De 65 a 84 anys 43911.412524.137
De 85 anys i més 861.45873.963
Total 2.80184.8853.710.200
Població. Per grups d'edat. Dones. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 45013.090572.381
De 15 a 64 anys 1.67754.2272.472.075
De 65 a 84 anys 49912.908646.519
De 85 anys i més 1512.727154.655
Total 2.77782.9523.845.630
Població. Per lloc de naixement. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Catalunya 4.131106.6654.899.882
Resta d'Espanya 65226.6871.325.004
Estranger 79534.4851.330.944
Total 5.578167.8377.555.830
Població. Per nacionalitat. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Espanyola 4.692137.3026.514.468
Estrangera 88630.5351.041.362
Total 5.578167.8377.555.830
Població. Per nacionalitat. Homes. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Espanyola 2.32968.8813.173.353
Estrangera 47216.004536.847
Total 2.80184.8853.710.200
Població. Per nacionalitat. Dones. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Espanyola 2.36368.4213.341.115
Estrangera 41414.531504.515
Total 2.77782.9523.845.630
Població de 16 anys i més. Per nivell d'instrucció. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Sense titulació 73614.180623.324
Primer grau 90421.999837.313
Segon grau 2.68085.8653.498.064
Ensenyament universitari :18.6501.264.747
Total 4.860140.6946.223.448
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Homes 452.207152.608
Dones 301.963149.917
Total 754.170302.525
Població ETCA (equivalent a temps complet anual). 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat. Estimacions de població estacional (base 2016).
Dades ampliades
Població resident 5.570167.694:
Població estacional ETCA -13727.029:
Total 5.433194.723:
Població ETCA / població resident (%) 97,5116,1:
Mobilitat obligada per raó d'estudis no universitaris. Curs 2017-2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Alumnes residents 87427.3661.218.873
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 88,080,583,3
Naixements. Per sexe. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat. Moviment natural de la població.
Dades ampliades
Nens 2973234.297
Nenes 1968132.198
Total 481.41366.495
Defuncions. Per sexe. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Homes 2672131.796
Dones 2158131.493
Total 471.30263.289
Matrimonis. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat. Moviment natural de la població.
Dades ampliades
Total 2458628.594
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Saldo amb Catalunya -21175:
Saldo amb Espanya -9914.216
Saldo migratori intern -302664.216
Migracions externes. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions 1193.573151.878
Emigracions 713.04994.582
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Resta de la UE 5474329.004
Resta del món 652.830122.874
Total 1193.573151.878
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Creixement total. 2011 68253.2851.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 12,6836,9916,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 0,914,13,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 11,7732,8913,94

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Principals 2.30366.6662.944.944
Secundaris 35220.038470.081
Buits 43611.391448.356
Total 3.09198.0953.863.381
Habitatges familiars principals. Per règim de tinença. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
De propietat 1.65948.0532.188.657
De lloguer 45514.783582.701
Altra forma :3.832173.586
Total 2.30366.6662.944.944
Habitatges familiars principals. Per superfície útil. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Fins a 60 m2 :11.181538.966
De 61 a 90 m2 1.07630.0311.476.187
De 91 a 120 m2 70614.851560.379
De 121 i més m2 :10.603369.412
Total 2.30366.6662.944.944
Llars. Per grandària de la llar. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Una persona 47615.005686.810
Dues persones 87921.527933.679
Tres persones 47714.161631.635
Quatre persones i més 47115.973692.821
Total 2.30366.6662.944.944
Llars. Per tipus de nucli. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Una persona 47615.005686.810
Dues persones o més sense nucli :2.107100.637
Parella sense fills 63617.355725.737
Parella amb fills 82024.6351.059.975
Pare o mare amb fills 2536.505308.995
Dos nuclis o més :1.05962.789
Total 2.30366.6662.944.944

Macromagnituds i impostos

Producte interior brut (base 2010). 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
PIB (milions d'euros) :4.017,2224.751,1
PIB per habitant (milers d'euros) :24,230,2
PIB per habitant (índex Catalunya=100) :83,5100,0
Valor afegit brut (base 2010). Per sectors. 2015
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat.
Unitats: milions d'euros
Dades ampliades
Agricultura 6,959,31.859,8
Indústria 44,61.052,941.692,6
Construcció 7,2218,49.331,6
Serveis 46,12.354,7145.017,8
Total 104,83.685,4197.901,8
Renda familiar disponible bruta (base 2010). 2015
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
RFDB (milers d'euros) 80.0122.209.456125.050.246
RFDB per habitant (milers d'euros) 14,513,316,8
RFDB per habitant (índex Catalunya=100) 86,379,2100,0
Impost sobre la renda de les persones físiques (IRPF). 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Unitats: euros
Dades ampliades
Base imposable general per declarant 18.33618.76123.074
Quota resultant de l'autoliquidació per declarant 4.1334.4756.327
Impost de béns immobles urbans (IBI). 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Nombre de rebuts ::99.999.999
Base imposable per rebut (euros) ::99.999.999,0
Quota íntegra per rebut (euros) ::99.999.999,0
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades
Patrimoni total per declarant (euros) 312.264392.771516.035
Actius reals (%) 33,535,837,4
Actius financers (%) 66,564,262,6

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades 14310.250792.425
Pastures permanents 1371.943355.107
Total 28012.1931.147.532
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Herbacis 448.687511.150
Fruiters 81.051110.819
Olivera 016101.236
Vinya 02161.391
Altres 914747.829
Total 14310.250792.425
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense terres 2241.519
Amb terres 2167859.320
Total 2370260.839
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense ramaderia 1841147.172
Amb ramaderia 529113.667
Total 2370260.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Bovins 014.581544.135
Ovins 52613.018600.082
Cabrum 6.9207.61371.748
Porcins 1.31876.2316.742.638
Aviram 7583.20043.890.563
Conilles mares 2963.307335.054
Equins 433419.352
Construcció d'habitatges. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.013
Habitatges iniciats 213311.340
Allotjaments turístics. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Hotels 72493.007
Places d'hotels 46343.469312.249
Càmpings 127351
Places de càmpings 10223.019271.419
Turisme rural 8662.415
Places de turisme rural 7962519.038
Parc de vehicles. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades
Turismes 3.38287.1633.481.340
Motocicletes 47721.991807.080
Vehicles industrials 1.03322.423774.949
Altres 2054.423159.406
Total 5.097136.0005.222.775

Treball

Població. Per relació amb l'activitat econòmica. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Població ocupada 2.27265.9763.033.916
Població desocupada 83729.6801.052.138
Població activa 3.10995.6564.086.055
Població inactiva 2.60274.3883.386.882
Població de 16 anys i més 4.860140.6946.223.448
Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 06/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Homes 1.40640.6601.766.309
Dones 1.02632.5121.518.929
Total 2.43273.1723.285.238
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 06/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Total 2.53775.9253.442.373
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 112779.395
Indústria 32013.629441.285
Construcció 463.143133.192
Serveis 49532.2952.160.955
Total 87249.3442.744.827
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 4246523.491
Indústria 581.29545.759
Construcció 721.86167.012
Serveis 2718.815414.751
Total 44312.436551.014
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Fins a 50 treballadors 67129.9041.245.288
De 51 a 250 treballadors 20112.685653.316
De 251 i més treballadors 06.755846.223
Total 87249.3442.744.827
Comptes de cotització. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Total 1595.994258.915
Pensions contributives de la Seguretat Social. Mes de desembre. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Total 1.36533.4871.683.463
Pensió mitjana (euros) 918,72867,27972,17
Atur registrat. Per sectors. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Agricultura 25,8247,710.052,8
Indústria 49,41.078,750.210,2
Construcció 14,0880,338.933,7
Serveis 125,76.806,9291.549,9
Sense ocupació anterior 25,1496,927.547,7
Total 240,09.510,5418.294,4
Atur registrat. Per sexe. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Homes 90,84.248,3184.941,3
Dones 149,25.262,2233.353,1
Total 240,09.510,5418.294,4

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
L'entén 5.495157.4356.949.344
El sap parlar 4.782122.7215.345.484
El sap llegir 4.792129.8585.750.348
El sap escriure 3.51595.7814.069.219
No l'entén :8.951356.728
Total 5.631166.3867.306.072
Biblioteques. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Públiques 114453
Altres 04394
Total 118847
Espais esportius. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades
Pavellons 235940
Pistes poliesportives 11445.703
Camps poliesportius 1661.643
Sales esportives 61817.223
Piscines cobertes 444878
Pistes d'atletisme 0392
Altres espais 2490924.901
Total 451.71649.437

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 4.055114.0055.376.553
Participació (%) 65,658,658,5
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2015
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació i Relacions Institucionals.
Dades ampliades
Electors 3.998111.6455.510.853
Participació (%) 82,576,374,9
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 3.982111.5665.519.912
Participació (%) 59,361,863,4
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Dades ampliades
Electors 4.048113.2165.318.296
Participació (%) 45,544,547,6

Medi ambient

Residus municipals. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Generació per càpita (kg/hab./dia) 1,341,771,36
Recollida selectiva (%) 31,634,138,6
Residus industrials. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Establiments amb declaració anual de residus 1936314.278
Generació de residus (tones) 1.296,8390.092,683.618.076,23

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/171642

Sou aquí: