Sant Hilari Sacalm

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Sant Hilari Sacalm (171642)
Població (2018)5.591
Comarca Selva
Superfície (km2) 83,28
Altitud (m) 803
Longitud (º) 2,512828
Latitud (º) 41,878653

Població

Densitat de població. 2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Superfície (km2) 83,28995,0432.108,00
Densitat (hab./km2) 67,1169,9236,7
Dades ampliades
Població. Per sexe. 2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Homes 2.81885.5193.730.326
Dones 2.77383.5103.869.739
Total 5.591169.0297.600.065
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
De 0 a 14 anys 86926.8401.179.741
De 15 a 64 anys 3.534112.4924.976.815
De 65 a 84 anys 93824.3201.170.656
De 85 anys i més 2374.185228.618
Total 5.578167.8377.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Homes. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
De 0 a 14 anys 41913.750607.360
De 15 a 64 anys 1.85758.2652.504.740
De 65 a 84 anys 43911.412524.137
De 85 anys i més 861.45873.963
Total 2.80184.8853.710.200
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Dones. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
De 0 a 14 anys 45013.090572.381
De 15 a 64 anys 1.67754.2272.472.075
De 65 a 84 anys 49912.908646.519
De 85 anys i més 1512.727154.655
Total 2.77782.9523.845.630
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per lloc de naixement. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Catalunya 4.131106.6654.899.882
Resta d'Espanya 65226.6871.325.004
Estranger 79534.4851.330.944
Total 5.578167.8377.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Espanyola 4.692137.3026.514.468
Estrangera 88630.5351.041.362
Total 5.578167.8377.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Homes. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Espanyola 2.32968.8813.173.353
Estrangera 47216.004536.847
Total 2.80184.8853.710.200
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Dones. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Espanyola 2.36368.4213.341.115
Estrangera 41414.531504.515
Total 2.77782.9523.845.630
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població de 16 anys i més. Per nivell d'instrucció. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Sense titulació 73614.180623.324
Primer grau 90421.999837.313
Segon grau 2.68085.8653.498.064
Ensenyament universitari :18.6501.264.747
Total 4.860140.6946.223.448
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Homes 452.207152.608
Dones 301.963149.917
Total 754.170302.525
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Població ETCA (equivalent a temps complet anual). 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Població resident 5.578167.837:
Població estacional ETCA -13627.236:
Total 5.442195.073:
Població ETCA / població resident (%) 97,6116,2:
Font: Idescat. Estimacions de població estacional (base 2016).
Dades ampliades
Mobilitat obligada per raó d'estudis no universitaris. Curs 2017-2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Alumnes residents 87427.3661.218.873
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 88,080,583,3
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Naixements. Per sexe. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Nens 2973434.462
Nenes 1968332.341
Total 481.41766.803
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Defuncions. Per sexe. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Homes 2668933.075
Dones 3968533.090
Total 651.37466.165
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Matrimonis. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Total 2458529.335
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Saldo amb Catalunya -21175:
Saldo amb Espanya -9914.216
Saldo migratori intern -302664.216
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Migracions externes. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Immigracions 1193.573151.878
Emigracions 713.04994.582
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Resta de la UE 5474329.004
Resta del món 652.830122.874
Total 1193.573151.878
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Creixement total. 2011 68253.2851.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 12,6836,9916,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 0,914,13,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 11,7732,8913,94
Font: Idescat.
Dades ampliades

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Principals 2.30366.6662.944.944
Secundaris 35220.038470.081
Buits 43611.391448.356
Total 3.09198.0953.863.381
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Habitatges familiars principals. Per règim de tinença. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
De propietat 1.65948.0532.188.657
De lloguer 45514.783582.701
Altra forma :3.832173.586
Total 2.30366.6662.944.944
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Habitatges familiars principals. Per superfície útil. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Fins a 60 m2 :11.181538.966
De 61 a 90 m2 1.07630.0311.476.187
De 91 a 120 m2 70614.851560.379
De 121 i més m2 :10.603369.412
Total 2.30366.6662.944.944
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Llars. Per grandària de la llar. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Una persona 47615.005686.810
Dues persones 87921.527933.679
Tres persones 47714.161631.635
Quatre persones i més 47115.973692.821
Total 2.30366.6662.944.944
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Llars. Per tipus de nucli. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Una persona 47615.005686.810
Dues persones o més sense nucli :2.107100.637
Parella sense fills 63617.355725.737
Parella amb fills 82024.6351.059.975
Pare o mare amb fills 2536.505308.995
Dos nuclis o més :1.05962.789
Total 2.30366.6662.944.944
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades

Macromagnituds i impostos

Producte interior brut (base 2010). 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
PIB (milions d'euros) :4.135,1234.651,4
PIB per habitant (milers d'euros) :25,031,3
PIB per habitant (índex Catalunya=100) :83,0100,0
Font: Idescat.
Dades ampliades
Valor afegit brut (base 2010). Per sectors. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Agricultura 9,863,21.987,3
Indústria 48,91.160,843.515,0
Construcció 5,4218,09.806,2
Serveis 45,32.352,5150.927,5
Total 109,33.794,5206.236,0
Font: Idescat.
Unitats: milions d'euros
Dades ampliades
Renda familiar disponible bruta (base 2010). 2015
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
RFDB (milers d'euros) 80.0122.209.456125.050.246
RFDB per habitant (milers d'euros) 14,513,316,8
RFDB per habitant (índex Catalunya=100) 86,379,2100,0
Font: Idescat.
Dades ampliades
Impost sobre la renda de les persones físiques (IRPF). 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Base imposable general per declarant 18.33618.76123.074
Quota resultant de l'autoliquidació per declarant 4.1334.4756.327
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Unitats: euros
Dades ampliades
Impost de béns immobles urbans (IBI). 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Nombre de rebuts :::
Base imposable per rebut (euros) :::
Quota íntegra per rebut (euros) :::
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Patrimoni total per declarant (euros) 312.264392.771516.035
Actius reals (%) 33,535,837,4
Actius financers (%) 66,564,262,6
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Terres llaurades 14310.250792.425
Pastures permanents 1371.943355.107
Total 28012.1931.147.532
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Herbacis 448.687511.150
Fruiters 81.051110.819
Olivera 016101.236
Vinya 02161.391
Altres 914747.829
Total 14310.250792.425
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Sense terres 2241.519
Amb terres 2167859.320
Total 2370260.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Sense ramaderia 1841147.172
Amb ramaderia 529113.667
Total 2370260.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Bovins 014.581544.135
Ovins 52613.018600.082
Cabrum 6.9207.61371.748
Porcins 1.31876.2316.742.638
Aviram 7583.20043.890.563
Conilles mares 2963.307335.054
Equins 433419.352
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Construcció d'habitatges. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.013
Habitatges iniciats 213311.340
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Allotjaments turístics. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Hotels 72493.007
Places d'hotels 46343.469312.249
Càmpings 127351
Places de càmpings 10223.019271.425
Turisme rural 8662.415
Places de turisme rural 7962519.038
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Parc de vehicles. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Turismes 3.38287.1633.481.340
Motocicletes 47721.991807.080
Vehicles industrials 1.03322.423774.949
Altres 2054.423159.406
Total 5.097136.0005.222.775
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades

Treball

Població. Per relació amb l'activitat econòmica. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Població ocupada 2.27265.9763.033.916
Població desocupada 83729.6801.052.138
Població activa 3.10995.6564.086.055
Població inactiva 2.60274.3883.386.882
Població de 16 anys i més 4.860140.6946.223.448
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Homes 1.35339.1011.740.833
Dones 1.02231.8071.512.811
Total 2.37570.9083.253.644
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Total 2.48573.7023.411.401
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Agricultura 112779.395
Indústria 32013.629441.285
Construcció 463.143133.192
Serveis 49532.2952.160.955
Total 87249.3442.744.827
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Agricultura 4246523.491
Indústria 581.29545.759
Construcció 721.86167.012
Serveis 2718.815414.751
Total 44312.436551.014
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Fins a 50 treballadors 67129.9041.245.288
De 51 a 250 treballadors 20112.685653.316
De 251 i més treballadors 06.755846.223
Total 87249.3442.744.827
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Comptes de cotització. 09/2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Total 1595.994258.915
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Pensions contributives de la Seguretat Social. Mes de desembre. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Total 1.36533.4871.683.463
Pensió mitjana (euros) 918,72867,27972,17
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Atur registrat. Per sectors. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Agricultura 25,8247,710.052,8
Indústria 49,41.078,750.210,2
Construcció 14,0880,338.933,7
Serveis 125,76.806,9291.549,9
Sense ocupació anterior 25,1496,927.547,7
Total 240,09.510,5418.294,4
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Atur registrat. Per sexe. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Homes 90,84.248,3184.941,3
Dones 149,25.262,2233.353,1
Total 240,09.510,5418.294,4
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
L'entén 5.495157.4356.949.344
El sap parlar 4.782122.7215.345.484
El sap llegir 4.792129.8585.750.348
El sap escriure 3.51595.7814.069.219
No l'entén :8.951356.728
Total 5.631166.3867.306.072
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Biblioteques. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Públiques 114453
Altres 04394
Total 118847
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Espais esportius. 2018
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Pavellons 235940
Pistes poliesportives 11445.703
Camps poliesportius 1661.646
Sales esportives 61817.227
Piscines cobertes 444881
Pistes d'atletisme 0392
Altres espais 2490924.895
Total 451.71649.443
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Electors 4.055114.0055.376.553
Participació (%) 65,658,658,5
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2017
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Electors 3.959112.0735.554.455
Participació (%) 86,080,479,1
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Dades ampliades
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Electors 3.982111.5665.519.912
Participació (%) 59,361,863,4
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Electors 4.048113.2165.318.296
Participació (%) 45,544,547,6
Dades ampliades

Medi ambient

Residus municipals. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Generació per càpita (kg/hab./dia) 1,341,771,36
Recollida selectiva (%) 31,634,138,6
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Residus industrials. 2016
Sant Hilari SacalmSelvaCatalunya
Establiments amb declaració anual de residus 1936314.278
Generació de residus (tones) 1.296,8390.092,683.618.076,23
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/171642

Sou aquí: