Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura (179011)
Població (2018)1.274
Comarca Baix Empordà
Superfície (km2) 99,84
Altitud (m) 110
Longitud (º) 2,992761
Latitud (º) 41,957592

Població

Densitat de població. 2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Superfície (km2) 99,84701,6932.108,00
Densitat (hab./km2) 12,8190,2236,7
Dades ampliades
Població. Per sexe. 2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Homes 63966.4433.730.326
Dones 63567.0183.869.739
Total 1.274133.4617.600.065
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
De 0 a 14 anys 19921.0331.179.741
De 15 a 64 anys 85487.0114.976.815
De 65 a 84 anys 20321.0461.170.656
De 85 anys i més 403.816228.618
Total 1.296132.9067.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Homes. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
De 0 a 14 anys 10610.865607.360
De 15 a 64 anys 43744.1972.504.740
De 65 a 84 anys 979.856524.137
De 85 anys i més 201.26473.963
Total 66066.1823.710.200
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Dones. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
De 0 a 14 anys 9310.168572.381
De 15 a 64 anys 41742.8142.472.075
De 65 a 84 anys 10611.190646.519
De 85 anys i més 202.552154.655
Total 63666.7243.845.630
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per lloc de naixement. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Catalunya 1.01285.1734.899.882
Resta d'Espanya 15318.6621.325.004
Estranger 13129.0711.330.944
Total 1.296132.9067.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Espanyola 1.200107.8606.514.468
Estrangera 9625.0461.041.362
Total 1.296132.9067.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Homes. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Espanyola 61853.4733.173.353
Estrangera 4212.709536.847
Total 66066.1823.710.200
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Dones. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Espanyola 58254.3873.341.115
Estrangera 5412.337504.515
Total 63666.7243.845.630
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població de 16 anys i més. Per nivell d'instrucció. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Sense titulació :12.365623.324
Primer grau 20217.338837.313
Segon grau :63.8003.498.064
Ensenyament universitari :16.5751.264.747
Total 1.056110.0786.223.448
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Homes 92.550152.608
Dones 92.332149.917
Total 184.882302.525
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Mobilitat obligada per raó d'estudis no universitaris. Curs 2017-2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Alumnes residents 19820.6961.218.873
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 36,476,783,3
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Naixements. Per sexe. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Nens 258334.462
Nenes 658232.341
Total 81.16566.803
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Defuncions. Per sexe. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Homes 1356833.075
Dones 656433.090
Total 191.13266.165
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Matrimonis. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Total 456329.335
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Saldo amb Catalunya -13-11:
Saldo amb Espanya -3234.216
Saldo migratori intern -16124.216
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Migracions externes. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Immigracions 122.735151.878
Emigracions 31.92194.582
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Resta de la UE 657429.004
Resta del món 62.161122.874
Total 122.735151.878
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Creixement total. 2011 15029.7971.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 12,8725,3716,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 0,433,23,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 12,4422,1613,94
Font: Idescat.
Dades ampliades

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Principals 47651.8462.944.944
Secundaris 12646.469470.081
Buits 3011.840448.356
Total 632110.1553.863.381
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Habitatges familiars principals. Per règim de tinença. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
De propietat 37037.7482.188.657
De lloguer 7010.002582.701
Altra forma :4.096173.586
Total 47651.8462.944.944
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Habitatges familiars principals. Per superfície útil. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Fins a 60 m2 :7.363538.966
De 61 a 90 m2 :21.4961.476.187
De 91 a 120 m2 :12.180560.379
De 121 i més m2 20310.806369.412
Total 47651.8462.944.944
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades

Macromagnituds i impostos

Impost sobre la renda de les persones físiques (IRPF). 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Base imposable general per declarant 20.57719.20923.074
Quota resultant de l'autoliquidació per declarant 5.5875.1466.327
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Unitats: euros
Dades ampliades
Impost de béns immobles urbans (IBI). 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Nombre de rebuts :::
Base imposable per rebut (euros) :::
Quota íntegra per rebut (euros) :::
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Patrimoni total per declarant (euros) 360.404428.768516.035
Actius reals (%) 47,934,937,4
Actius financers (%) 52,165,162,6
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Terres llaurades 1.45919.875792.425
Pastures permanents 84796355.107
Total 1.54220.6721.147.532
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Herbacis 1.32418.043511.150
Fruiters 401.280110.819
Olivera 11274101.236
Vinya 917161.391
Altres 751077.829
Total 1.45919.875792.425
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Sense terres 1371.519
Amb terres 5694759.320
Total 5798460.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Sense ramaderia 2759847.172
Amb ramaderia 3038613.667
Total 5798460.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Bovins 72810.108544.135
Ovins 2.20519.873600.082
Cabrum 1361.87771.748
Porcins 3.011131.7726.742.638
Aviram 257.139639.01043.890.563
Conilles mares 61.704335.054
Equins 4439519.352
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Construcció d'habitatges. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.013
Habitatges iniciats 022111.340
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Allotjaments turístics. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Hotels 21983.007
Places d'hotels 5615.734312.249
Càmpings 045351
Places de càmpings 061.875271.425
Turisme rural 101132.415
Places de turisme rural 10496019.038
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Parc de vehicles. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Turismes 83276.2283.481.340
Motocicletes 19818.577807.080
Vehicles industrials 35921.873774.949
Altres 603.005159.406
Total 1.449119.6835.222.775
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades

Treball

Població. Per relació amb l'activitat econòmica. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Població ocupada 55948.6603.033.916
Població desocupada 18023.1391.052.138
Població activa 73871.7994.086.055
Població inactiva 49560.3023.386.882
Població de 16 anys i més 1.056110.0786.223.448
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Homes 30329.6211.740.833
Dones 24924.5641.512.811
Total 55254.1853.253.644
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Total 58756.5603.411.401
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Agricultura 51449.395
Indústria 2053.243441.285
Construcció 354.044133.192
Serveis 18226.3222.160.955
Total 42733.7532.744.827
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Agricultura 2655823.491
Indústria 972545.759
Construcció 292.26667.012
Serveis 1128.042414.751
Total 17611.591551.014
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 09/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Fins a 50 treballadors 15524.4981.245.288
De 51 a 250 treballadors 2727.531653.316
De 251 i més treballadors 01.724846.223
Total 42733.7532.744.827
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Comptes de cotització. 09/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Total 465.652258.915
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Pensions contributives de la Seguretat Social. Mes de desembre. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Total 25426.5161.683.463
Pensió mitjana (euros) 792,14805,33972,17
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Atur registrat. Per sectors. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Agricultura 3,4263,310.052,8
Indústria 5,8527,350.210,2
Construcció 2,9958,038.933,7
Serveis 39,54.794,7291.549,9
Sense ocupació anterior 0,3410,327.547,7
Total 51,96.953,7418.294,4
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Atur registrat. Per sexe. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Homes 21,73.327,2184.941,3
Dones 30,33.626,5233.353,1
Total 51,96.953,8418.294,4
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
L'entén 1.206121.6826.949.344
El sap parlar 1.12297.2555.345.484
El sap llegir 1.157101.9895.750.348
El sap escriure 88675.9724.069.219
No l'entén :7.089356.728
Total 1.223128.7717.306.072
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Biblioteques. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Públiques 011453
Altres 05394
Total 016847
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Espais esportius. 2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Pavellons 027940
Pistes poliesportives 31475.703
Camps poliesportius 2561.646
Sales esportives 11737.227
Piscines cobertes 026881
Pistes d'atletisme 0192
Altres espais 111.44024.895
Total 202.27549.443
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Electors 1.00691.1615.376.553
Participació (%) 58,356,258,5
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Electors 97888.2575.554.455
Participació (%) 85,780,679,1
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Dades ampliades
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Electors 98787.7165.519.912
Participació (%) 63,161,663,4
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Electors 99090.6085.318.296
Participació (%) 53,545,847,6
Dades ampliades

Medi ambient

Residus municipals. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Generació per càpita (kg/hab./dia) 1,542,191,36
Recollida selectiva (%) 45,839,538,6
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Residus industrials. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Establiments amb declaració anual de residus 424614.278
Generació de residus (tones) 7,0422.699,883.618.076,23
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/179011

Sou aquí: