Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura (179011)
Població (2017)1.296
Comarca Baix Empordà
Superfície (km2) 99,84
Altitud (m) 110
Longitud (º) 2,992761
Latitud (º) 41,957592

Població

Densitat de població. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Superfície (km2) 99,84701,6932.108,00
Densitat (hab./km2) 13,0189,4235,3
Població. Per sexe. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Homes 66066.1823.710.200
Dones 63666.7243.845.630
Total 1.296132.9067.555.830
Població. Per grups d'edat. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 19921.0331.179.741
De 15 a 64 anys 85487.0114.976.815
De 65 a 84 anys 20321.0461.170.656
De 85 anys i més 403.816228.618
Total 1.296132.9067.555.830
Població. Per grups d'edat. Homes. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 10610.865607.360
De 15 a 64 anys 43744.1972.504.740
De 65 a 84 anys 979.856524.137
De 85 anys i més 201.26473.963
Total 66066.1823.710.200
Població. Per grups d'edat. Dones. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 9310.168572.381
De 15 a 64 anys 41742.8142.472.075
De 65 a 84 anys 10611.190646.519
De 85 anys i més 202.552154.655
Total 63666.7243.845.630
Població. Per lloc de naixement. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Catalunya 1.01285.1734.899.882
Resta d'Espanya 15318.6621.325.004
Estranger 13129.0711.330.944
Total 1.296132.9067.555.830
Població. Per nacionalitat. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 1.200107.8606.514.468
Estrangera 9625.0461.041.362
Total 1.296132.9067.555.830
Població. Per nacionalitat. Homes. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 61853.4733.173.353
Estrangera 4212.709536.847
Total 66066.1823.710.200
Població. Per nacionalitat. Dones. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 58254.3873.341.115
Estrangera 5412.337504.515
Total 63666.7243.845.630
Població de 16 anys i més. Per nivell d'instrucció. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Sense titulació :12.365623.324
Primer grau 20217.338837.313
Segon grau :63.8003.498.064
Ensenyament universitari :16.5751.264.747
Total 1.056110.0786.223.448
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Homes 92.550152.608
Dones 92.332149.917
Total 184.882302.525
Mobilitat obligada per raó d'estudi (edat escolar). Curs 2016-2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Alumnes residents 19020.4081.208.318
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 39,577,183,3
Naixements. Per sexe. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Nens 464935.435
Nenes 559233.539
Total 91.24168.974
Defuncions. Per sexe. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Homes 657431.796
Dones 450631.493
Total 101.08063.289
Matrimonis. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Total 355329.355
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Saldo amb Catalunya -13-11:
Saldo amb Espanya -3234.216
Saldo migratori intern -16124.216
Migracions externes. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions 122.735151.878
Emigracions 31.92194.582
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Resta de la UE 657429.004
Resta del món 62.161122.874
Total 122.735151.878
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Creixement total. 2011 15029.7971.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 12,8725,3716,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 0,433,23,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 12,4422,1613,94

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Principals 47651.8462.944.944
Secundaris 12646.469470.081
Buits 3011.840448.356
Total 632110.1553.863.381
Habitatges familiars principals. Per règim de tinença. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
De propietat 37037.7482.188.657
De lloguer 7010.002582.701
Altra forma :4.096173.586
Total 47651.8462.944.944
Habitatges familiars principals. Per superfície útil. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Fins a 60 m2 :7.363538.966
De 61 a 90 m2 :21.4961.476.187
De 91 a 120 m2 :12.180560.379
De 121 i més m2 20310.806369.412
Total 47651.8462.944.944

Macromagnituds i impostos

Impost sobre la renda de les persones físiques (IRPF). 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Unitats: euros
Dades ampliades
Base imposable general per declarant 20.75618.66922.337
Quota resultant de l'autoliquidació per declarant 6.7415.0316.109
Impost de béns immobles urbans (IBI). 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Nombre de rebuts ::99.999.999
Base imposable per rebut (euros) ::99.999.999,0
Quota íntegra per rebut (euros) ::99.999.999,0
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades
Patrimoni total per declarant (euros) 360.404428.768516.035
Actius reals (%) 47,934,937,4
Actius financers (%) 52,165,162,6

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades 1.45919.875792.425
Pastures permanents 84796355.107
Total 1.54220.6721.147.532
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Herbacis 1.32418.043511.150
Fruiters 401.280110.819
Olivera 11274101.236
Vinya 917161.391
Altres 751077.829
Total 1.45919.875792.425
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense terres 1371.519
Amb terres 5694759.320
Total 5798460.839
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense ramaderia 2759847.172
Amb ramaderia 3038613.667
Total 5798460.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Bovins 72810.108544.135
Ovins 2.20519.873600.082
Cabrum 1361.87771.748
Porcins 3.011131.7726.742.638
Aviram 257.139639.01043.890.563
Conilles mares 61.704335.054
Equins 4439519.352
Construcció d'habitatges. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.013
Habitatges iniciats 022111.340
Allotjaments turístics. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Hotels 21902.978
Places d'hotels 5615.477309.486
Càmpings 044350
Places de càmpings 059.838270.585
Turisme rural 91102.403
Places de turisme rural 9491918.938
Parc de vehicles. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades
Turismes 79273.7273.436.271
Motocicletes 19817.878782.564
Vehicles industrials 37622.178797.084
Altres 582.900155.673
Total 1.424116.6835.171.592

Treball

Població. Per relació amb l'activitat econòmica. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Població ocupada 55948.6603.033.916
Població desocupada 18023.1391.052.138
Població activa 73871.7994.086.055
Població inactiva 49560.3023.386.882
Població de 16 anys i més 1.056110.0786.223.448
Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 03/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Homes 31428.9251.704.951
Dones 24823.6281.486.655
Total 56252.5533.191.606
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 03/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Total 59654.8823.353.325
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 06/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 52089.642
Indústria 2123.313442.118
Construcció 374.381135.401
Serveis 18931.3632.179.003
Total 44339.2652.766.164
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 06/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 2656323.531
Indústria 973747.313
Construcció 292.31867.381
Serveis 1168.145417.515
Total 18011.763555.741
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 06/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Fins a 50 treballadors 17727.7071.271.703
De 51 a 250 treballadors 2669.555658.837
De 251 i més treballadors 02.003835.624
Total 44339.2652.766.164
Comptes de cotització. 06/2018
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Total 465.961263.433
Pensions contributives de la Seguretat Social. Mes de desembre. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Total 25426.5161.683.463
Pensió mitjana (euros) 792,14805,33972,17
Atur registrat. Per sectors. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Agricultura 3,4263,310.052,8
Indústria 5,8527,350.210,2
Construcció 2,9958,038.933,7
Serveis 39,54.794,7291.549,9
Sense ocupació anterior 0,3410,327.547,7
Total 51,96.953,7418.294,4
Atur registrat. Per sexe. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Homes 21,73.327,2184.941,3
Dones 30,33.626,5233.353,1
Total 51,96.953,8418.294,4

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
L'entén 1.206121.6826.949.344
El sap parlar 1.12297.2555.345.484
El sap llegir 1.157101.9895.750.348
El sap escriure 88675.9724.069.219
No l'entén :7.089356.728
Total 1.223128.7717.306.072
Biblioteques. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Públiques 011453
Altres 05394
Total 016847
Espais esportius. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades
Pavellons 027940
Pistes poliesportives 31475.703
Camps poliesportius 2561.643
Sales esportives 11737.223
Piscines cobertes 026878
Pistes d'atletisme 0192
Altres espais 111.44724.901
Total 202.28149.437

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 1.00691.1615.376.553
Participació (%) 58,356,258,5
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació i Relacions Institucionals.
Dades ampliades
Electors 98787.6735.510.853
Participació (%) 83,577,074,9
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 98787.7165.519.912
Participació (%) 63,161,663,4
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Electors 99090.6085.318.296
Participació (%) 53,545,847,6

Medi ambient

Residus municipals. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Generació per càpita (kg/hab./dia) 1,542,191,36
Recollida selectiva (%) 45,839,538,6
Residus industrials. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Establiments amb declaració anual de residus 424614.278
Generació de residus (tones) 7,0422.699,883.618.076,23

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/179011

Sou aquí: