Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura (179011)
Població (2016)1.292
Comarca Baix Empordà
Superfície (km2) 99,84
Altitud (m) 110
Longitud (º) 2,992761
Latitud (º) 41,957592

Població

Densitat de població. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Superfície (km2) 99,84701,6932.108,00
Densitat (hab./km2) 12,9189,0234,3
Població. Per sexe. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Homes 65366.0823.697.368
Dones 63966.5163.825.228
Total 1.292132.5987.522.596
Població. Per grups d'edat. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 19820.9761.180.054
De 15 a 64 anys 85487.2984.963.265
De 65 a 84 anys 19820.6321.158.651
De 85 anys i més 423.692220.626
Total 1.292132.5987.522.596
Població. Per grups d'edat. Homes. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 10110.807607.495
De 15 a 64 anys 43444.4012.501.018
De 65 a 84 anys 989.629517.961
De 85 anys i més 201.24570.894
Total 65366.0823.697.368
Població. Per grups d'edat. Dones. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 9710.169572.559
De 15 a 64 anys 42042.8972.462.247
De 65 a 84 anys 10011.003640.690
De 85 anys i més 222.447149.732
Total 63966.5163.825.228
Població. Per lloc de naixement. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Catalunya 1.01984.7874.880.987
Resta d'Espanya 14918.9321.348.713
Estranger 12428.8791.292.896
Total 1.292132.5987.522.596
Població. Per nacionalitat. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 1.197107.2666.499.198
Estrangera 9525.3321.023.398
Total 1.292132.5987.522.596
Població. Per nacionalitat. Homes. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 61453.1803.166.000
Estrangera 3912.902531.368
Total 65366.0823.697.368
Població. Per nacionalitat. Dones. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 58354.0863.333.198
Estrangera 5612.430492.030
Total 63966.5163.825.228
Població de 16 anys i més. Per nivell d'instrucció. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Sense titulació :12.365623.324
Primer grau 20217.338837.313
Segon grau :63.8003.498.064
Ensenyament universitari :16.5751.264.747
Total 1.056110.0786.223.448
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Homes 72.347143.150
Dones 82.128141.224
Total 154.475284.374
Mobilitat obligada per raó d'estudi (edat escolar). Curs 2015-2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Alumnes residents 18820.2791.205.764
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 34,078,084,0
Naixements. Per sexe. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Estadística de naixements
Dades ampliades
Nens 464835.255
Nenes 559233.379
Total 91.24068.634
Defuncions. Per sexe. 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Homes 854232.212
Dones 551732.654
Total 131.05964.866
Matrimonis. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Estadística de matrimonis
Dades ampliades
Total 357928.631
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Saldo amb Catalunya -8107:
Saldo amb Espanya 4-63.889
Saldo migratori intern -41013.889
Migracions externes. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions 162.345128.474
Emigracions 62.01383.241
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Resta de la UE 456125.505
Resta del món 121.784102.969
Total 162.345128.474
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Creixement total. 2011 15029.7971.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 12,8725,3716,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 0,433,23,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 12,4422,1613,94

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Principals 47651.8462.944.944
Secundaris 12646.469470.081
Buits 3011.840448.356
Total 632110.1553.863.381
Habitatges familiars principals. Per règim de tinença. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
De propietat 37037.7482.188.657
De lloguer 7010.002582.701
Altra forma :4.096173.586
Total 47651.8462.944.944
Habitatges familiars principals. Per superfície útil. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Fins a 60 m2 :7.363538.966
De 61 a 90 m2 :21.4961.476.187
De 91 a 120 m2 :12.180560.379
De 121 i més m2 20310.806369.412
Total 47651.8462.944.944

Macromagnituds i impostos

Impost sobre la renda de les persones físiques (IRPF). 2014
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Unitats: euros
Dades ampliades
Base imposable general per declarant 18.73717.51720.900
Quota resultant de l'autoliquidació per declarant 5.0664.7635.855
Impost de béns immobles urbans (IBI). 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Nombre de rebuts 670173.5295.805.013
Base imposable per rebut (euros) 86.650,958.065,665.929,0
Quota íntegra per rebut (euros) 454,0475,7484,6
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades
Patrimoni total per declarant (euros) 360.404428.768516.035
Actius reals (%) 47,934,937,4
Actius financers (%) 52,165,162,6

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades 1.45919.875792.425
Pastures permanents 84796355.107
Total 1.54220.6721.147.532
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Herbacis 1.32418.043511.150
Fruiters 401.280110.819
Olivera 11274101.236
Vinya 917161.391
Altres 751077.829
Total 1.45919.875792.425
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense terres 1371.519
Amb terres 5694759.320
Total 5798460.839
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense ramaderia 2759847.172
Amb ramaderia 3038613.667
Total 5798460.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Bovins 72810.108544.135
Ovins 2.20519.873600.082
Cabrum 1361.87771.748
Porcins 3.011131.7726.742.638
Aviram 257.139639.01043.890.563
Conilles mares 61.704335.054
Equins 4439519.352
Construcció d'habitatges. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Habitatges iniciats de protecció oficial 00879
Habitatges iniciats 03398.317
Allotjaments turístics. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Hotels 21902.978
Places d'hotels 5615.477309.486
Càmpings 044350
Places de càmpings 059.838270.585
Turisme rural 91102.403
Places de turisme rural 9491918.938
Parc de vehicles. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades
Turismes 79273.7273.436.271
Motocicletes 19817.878782.564
Vehicles industrials 37622.178797.084
Altres 582.900155.673
Total 1.424116.6835.171.592

Treball

Població. Per relació amb l'activitat econòmica. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Població ocupada 55948.6603.033.916
Població desocupada 18023.1391.052.138
Població activa 73871.7994.086.055
Població inactiva 49560.3023.386.882
Població de 16 anys i més 1.056110.0786.223.448
Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 06/2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Homes 32431.0081.710.850
Dones 25225.8431.464.148
Total 57656.8513.174.998
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 06/2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Total 61159.2783.319.894
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 06/2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 91599.460
Indústria 2053.228426.886
Construcció 293.981125.211
Serveis 19330.6042.081.466
Total 43637.9722.643.023
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 06/2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 2858423.920
Indústria 875147.362
Construcció 302.31866.835
Serveis 1098.114413.524
Total 17511.767551.641
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 06/2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Fins a 50 treballadors 18327.2491.243.147
De 51 a 250 treballadors 2538.954619.366
De 251 i més treballadors 01.769780.510
Total 43637.9722.643.023
Comptes de cotització. 06/2017
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Total 515.833260.575
Pensions contributives de la Seguretat Social segons la residència del pensionista. 2014
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Total 26225.8521.639.582
Pensió mitjana (euros) 717,45756,74915,81
Atur registrat. Per sectors. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Agricultura 4,1310,411.905,9
Indústria 7,2627,559.383,0
Construcció 5,21.224,948.195,4
Serveis 35,35.196,7321.094,6
Sense ocupació anterior 1,4494,730.026,3
Total 53,37.854,2470.605,3
Atur registrat. Per sexe. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Homes 24,63.883,2215.713,5
Dones 28,83.971,0254.891,7
Total 53,37.854,3470.605,2

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
L'entén 1.206121.6826.949.344
El sap parlar 1.12297.2555.345.484
El sap llegir 1.157101.9895.750.348
El sap escriure 88675.9724.069.219
No l'entén :7.089356.728
Total 1.223128.7717.306.072
Biblioteques. 2014
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Públiques 011437
Altres 05402
Total 016839
Espais esportius. 2016
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades
Pavellons 027931
Pistes poliesportives 31425.566
Camps poliesportius 2571.605
Sales esportives 11586.849
Piscines cobertes 020772
Pistes d'atletisme 0191
Altres espais 51.26820.854
Total 111.96842.681

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 1.00691.1615.376.553
Participació (%) 58,356,258,5
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació i Relacions Institucionals.
Dades ampliades
Electors 98787.6735.510.853
Participació (%) 83,577,074,9
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2011
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació i Relacions Institucionals.
Dades ampliades
Electors 96486.6335.252.504
Participació (%) 65,163,566,8
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Dades ampliades
Electors 99090.6085.318.296
Participació (%) 53,545,847,6

Medi ambient

Residus municipals. 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Generació per càpita (kg/hab./dia) 1,362,131,35
Recollida selectiva (%) 38,237,738,9
Residus industrials. 2015
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'HeuraBaix EmpordàCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Establiments amb declaració anual de residus 525014.236
Generació de residus (tones) 6,8717.852,353.588.286,30

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/179011

Sou aquí: