Pratdip

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Pratdip (431188)
Població (2018)709
Comarca Baix Camp
Superfície (km2) 36,27
Altitud (m) 245
Longitud (º) 0,872481
Latitud (º) 41,052319

Població

Densitat de població. 2018
PratdipBaix CampCatalunya
Superfície (km2) 36,27697,1532.108,00
Densitat (hab./km2) 19,6270,9236,7
Dades ampliades
Població. Per sexe. 2018
PratdipBaix CampCatalunya
Homes 37493.0113.730.326
Dones 33595.8303.869.739
Total 709188.8417.600.065
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
De 0 a 14 anys 7432.1541.179.741
De 15 a 64 anys 397123.4104.976.815
De 65 a 84 anys 21927.0471.170.656
De 85 anys i més 284.860228.618
Total 718187.4717.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Homes. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
De 0 a 14 anys 3316.569607.360
De 15 a 64 anys 22061.6362.504.740
De 65 a 84 anys 10712.556524.137
De 85 anys i més 141.59073.963
Total 37492.3513.710.200
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Dones. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
De 0 a 14 anys 4115.585572.381
De 15 a 64 anys 17761.7742.472.075
De 65 a 84 anys 11214.491646.519
De 85 anys i més 143.270154.655
Total 34495.1203.845.630
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per lloc de naixement. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Catalunya 427122.1584.899.882
Resta d'Espanya 5734.0751.325.004
Estranger 23431.2381.330.944
Total 718187.4717.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Espanyola 484159.3426.514.468
Estrangera 23428.1291.041.362
Total 718187.4717.555.830
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Homes. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Espanyola 25078.3563.173.353
Estrangera 12413.995536.847
Total 37492.3513.710.200
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Dones. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Espanyola 23480.9863.341.115
Estrangera 11014.134504.515
Total 34495.1203.845.630
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2018
PratdipBaix CampCatalunya
Homes 102.595152.608
Dones 52.556149.917
Total 155.151302.525
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Mobilitat obligada per raó d'estudis no universitaris. Curs 2017-2018
PratdipBaix CampCatalunya
Alumnes residents 7434.5801.218.873
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 45,984,083,3
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Naixements. Per sexe. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Nens 196134.462
Nenes 186332.341
Total 21.82466.803
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Defuncions. Per sexe. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Homes 482133.075
Dones 277033.090
Total 61.59166.165
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Matrimonis. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Total 070429.335
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Saldo amb Catalunya 7512:
Saldo amb Espanya -4484.216
Saldo migratori intern 35604.216
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Migracions externes. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Immigracions 152.499151.878
Emigracions 241.71694.582
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Resta de la UE 945529.004
Resta del món 62.044122.874
Total 152.499151.878
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
PratdipBaix CampCatalunya
Creixement total. 2011 24846.3601.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 37,8127,4616,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 -4,574,263,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 42,3823,1913,94
Font: Idescat.
Dades ampliades

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
PratdipBaix CampCatalunya
Principals 33373.5542.944.944
Secundaris 26526.805470.081
Buits 9717.922448.356
Total 695118.2813.863.381
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades

Macromagnituds i impostos

Impost sobre la renda de les persones físiques (IRPF). 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Base imposable general per declarant 18.62721.13423.074
Quota resultant de l'autoliquidació per declarant 5.6525.6176.327
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Unitats: euros
Dades ampliades
Impost de béns immobles urbans (IBI). 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Nombre de rebuts :::
Base imposable per rebut (euros) :::
Quota íntegra per rebut (euros) :::
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
PratdipBaix CampCatalunya
Patrimoni total per declarant (euros) :453.061516.035
Actius reals (%) :32,337,4
Actius financers (%) :67,762,6
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Terres llaurades 21914.996792.425
Pastures permanents 22645355.107
Total 24115.6401.147.532
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Herbacis 112.158511.150
Fruiters 1216.500110.819
Olivera 675.752101.236
Vinya 09561.391
Altres 194907.829
Total 21914.996792.425
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Sense terres 0441.519
Amb terres 603.20259.320
Total 603.24660.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Sense ramaderia 573.03547.172
Amb ramaderia 321113.667
Total 603.24660.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Bovins 01.270544.135
Ovins 012.621600.082
Cabrum 02.29771.748
Porcins 069.5726.742.638
Aviram 5181.686.97543.890.563
Conilles mares 014.843335.054
Equins 1553619.352
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Construcció d'habitatges. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.013
Habitatges iniciats 114011.340
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Allotjaments turístics. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Hotels 1703.007
Places d'hotels 1411.735312.249
Càmpings 018351
Places de càmpings 023.664271.425
Turisme rural 1342.415
Places de turisme rural 1229319.038
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Parc de vehicles. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Turismes 46995.9763.481.340
Motocicletes 6618.666807.080
Vehicles industrials 15122.676774.949
Altres 203.968159.406
Total 706141.2865.222.775
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades

Treball

Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Homes 13741.4691.740.833
Dones 9635.5311.512.811
Total 23377.0003.253.644
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Total 24280.7203.411.401
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Agricultura 04169.395
Indústria 08.534441.285
Construcció :3.290133.192
Serveis 11841.0822.160.955
Total 12053.3222.744.827
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Agricultura 861323.491
Indústria :74045.759
Construcció 81.89567.012
Serveis 459.514414.751
Total 6212.762551.014
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 09/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Fins a 50 treballadors 4928.3261.245.288
De 51 a 250 treballadors 7114.469653.316
De 251 i més treballadors 010.527846.223
Total 12053.3222.744.827
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Comptes de cotització. 09/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Total 186.301258.915
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Pensions contributives de la Seguretat Social. Mes de desembre. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Total 17537.0181.683.463
Pensió mitjana (euros) 650,52918,72972,17
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Atur registrat. Per sectors. 2018
PratdipBaix CampCatalunya
Agricultura 1,4465,39.105,7
Indústria 4,7908,144.929,4
Construcció 4,71.162,633.585,7
Serveis 27,38.217,8278.823,7
Sense ocupació anterior 0,0847,326.547,9
Total 38,111.601,2392.992,4
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Atur registrat. Per sexe. 2018
PratdipBaix CampCatalunya
Homes 19,84.947,3169.755,2
Dones 18,26.653,8223.237,2
Total 38,111.601,2392.992,4
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
PratdipBaix CampCatalunya
L'entén 630176.5086.949.344
El sap parlar 482139.1975.345.484
El sap llegir 498147.3355.750.348
El sap escriure 326108.8744.069.219
No l'entén 1309.623356.728
Total 760186.1317.306.072
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Biblioteques. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Públiques 013453
Altres 05394
Total 018847
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Espais esportius. 2018
PratdipBaix CampCatalunya
Pavellons 123940
Pistes poliesportives 21635.703
Camps poliesportius 1521.646
Sales esportives 01987.227
Piscines cobertes 024881
Pistes d'atletisme 0392
Altres espais 1877024.895
Total 261.51149.443
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
PratdipBaix CampCatalunya
Electors 532129.4745.376.553
Participació (%) 77,858,158,5
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Electors 413128.0785.554.455
Participació (%) 86,781,479,1
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Dades ampliades
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Electors 419127.7005.519.912
Participació (%) 74,263,263,4
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
PratdipBaix CampCatalunya
Electors 467128.4955.318.296
Participació (%) 54,444,747,6
Dades ampliades

Medi ambient

Residus municipals. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Generació per càpita (kg/hab./dia) 2,491,481,36
Recollida selectiva (%) 68,240,838,6
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Residus industrials. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Establiments amb declaració anual de residus 028114.278
Generació de residus (tones) 0,0081.042,833.618.076,23
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/431188

Sou aquí: