Pratdip

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Pratdip (431188)
Població (2017)718
Comarca Baix Camp
Superfície (km2) 36,27
Altitud (m) 245
Longitud (º) 0,872481
Latitud (º) 41,052319

Població

Densitat de població. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Superfície (km2) 36,27697,1532.108,00
Densitat (hab./km2) 19,8268,9235,3
Població. Per sexe. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Homes 37492.3513.710.200
Dones 34495.1203.845.630
Total 718187.4717.555.830
Població. Per grups d'edat. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 7432.1541.179.741
De 15 a 64 anys 397123.4104.976.815
De 65 a 84 anys 21927.0471.170.656
De 85 anys i més 284.860228.618
Total 718187.4717.555.830
Població. Per grups d'edat. Homes. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 3316.569607.360
De 15 a 64 anys 22061.6362.504.740
De 65 a 84 anys 10712.556524.137
De 85 anys i més 141.59073.963
Total 37492.3513.710.200
Població. Per grups d'edat. Dones. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 4115.585572.381
De 15 a 64 anys 17761.7742.472.075
De 65 a 84 anys 11214.491646.519
De 85 anys i més 143.270154.655
Total 34495.1203.845.630
Població. Per lloc de naixement. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Catalunya 427122.1584.899.882
Resta d'Espanya 5734.0751.325.004
Estranger 23431.2381.330.944
Total 718187.4717.555.830
Població. Per nacionalitat. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 484159.3426.514.468
Estrangera 23428.1291.041.362
Total 718187.4717.555.830
Població. Per nacionalitat. Homes. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 25078.3563.173.353
Estrangera 12413.995536.847
Total 37492.3513.710.200
Població. Per nacionalitat. Dones. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Espanyola 23480.9863.341.115
Estrangera 11014.134504.515
Total 34495.1203.845.630
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2018
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Homes 102.595152.608
Dones 52.556149.917
Total 155.151302.525
Mobilitat obligada per raó d'estudi (edat escolar). Curs 2016-2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Alumnes residents 7334.1691.208.318
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 43,884,483,3
Naixements. Per sexe. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Nens 494635.435
Nenes 284633.539
Total 61.79268.974
Defuncions. Per sexe. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Homes 283931.796
Dones 573631.493
Total 71.57563.289
Matrimonis. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Total 172629.355
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Saldo amb Catalunya 7512:
Saldo amb Espanya -4484.216
Saldo migratori intern 35604.216
Migracions externes. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions 152.499151.878
Emigracions 241.71694.582
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Resta de la UE 945529.004
Resta del món 62.044122.874
Total 152.499151.878
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Creixement total. 2011 24846.3601.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 37,8127,4616,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 -4,574,263,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 42,3823,1913,94

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Principals 33373.5542.944.944
Secundaris 26526.805470.081
Buits 9717.922448.356
Total 695118.2813.863.381

Macromagnituds i impostos

Impost de béns immobles urbans (IBI). 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Nombre de rebuts ::99.999.999
Base imposable per rebut (euros) ::99.999.999,0
Quota íntegra per rebut (euros) ::99.999.999,0
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades
Patrimoni total per declarant (euros) :453.061516.035
Actius reals (%) :32,337,4
Actius financers (%) :67,762,6

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades 21914.996792.425
Pastures permanents 22645355.107
Total 24115.6401.147.532
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Herbacis 112.158511.150
Fruiters 1216.500110.819
Olivera 675.752101.236
Vinya 09561.391
Altres 194907.829
Total 21914.996792.425
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense terres 0441.519
Amb terres 603.20259.320
Total 603.24660.839
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense ramaderia 573.03547.172
Amb ramaderia 321113.667
Total 603.24660.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Bovins 01.270544.135
Ovins 012.621600.082
Cabrum 02.29771.748
Porcins 069.5726.742.638
Aviram 5181.686.97543.890.563
Conilles mares 014.843335.054
Equins 1553619.352
Construcció d'habitatges. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.013
Habitatges iniciats 114011.340
Allotjaments turístics. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Hotels 1702.978
Places d'hotels 1411.653309.486
Càmpings 018350
Places de càmpings 023.664270.585
Turisme rural 1372.403
Places de turisme rural 1231518.938
Parc de vehicles. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades
Turismes 45492.9763.436.271
Motocicletes 6718.121782.564
Vehicles industrials 15823.225797.084
Altres 193.944155.673
Total 698138.2665.171.592

Treball

Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 03/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Homes 13640.4531.704.951
Dones 8434.0051.486.655
Total 22074.4583.191.606
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 03/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Total 23078.3093.353.325
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 06/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 04079.642
Indústria 08.626442.118
Construcció :3.438135.401
Serveis 12441.9132.179.003
Total 12754.3842.766.164
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 06/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 861123.531
Indústria :74347.313
Construcció 81.91667.381
Serveis 459.576417.515
Total 6212.846555.741
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 06/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Fins a 50 treballadors 5429.3861.271.703
De 51 a 250 treballadors 7314.434658.837
De 251 i més treballadors 010.564835.624
Total 12754.3842.766.164
Comptes de cotització. 06/2018
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Total 216.401263.433
Pensions contributives de la Seguretat Social. Mes de desembre. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Total 17537.0181.683.463
Pensió mitjana (euros) 650,52918,72972,17
Atur registrat. Per sectors. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Agricultura 1,3481,010.052,8
Indústria 4,0980,350.210,2
Construcció 3,01.388,738.933,7
Serveis 27,98.449,5291.549,9
Sense ocupació anterior 0,6817,427.547,7
Total 36,812.116,9418.294,4
Atur registrat. Per sexe. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Homes 17,45.342,6184.941,3
Dones 19,46.774,3233.353,1
Total 36,812.116,9418.294,4

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
L'entén 630176.5086.949.344
El sap parlar 482139.1975.345.484
El sap llegir 498147.3355.750.348
El sap escriure 326108.8744.069.219
No l'entén 1309.623356.728
Total 760186.1317.306.072
Biblioteques. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Públiques 013453
Altres 05394
Total 018847
Espais esportius. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades
Pavellons 123940
Pistes poliesportives 21635.703
Camps poliesportius 1521.643
Sales esportives 01987.223
Piscines cobertes 024878
Pistes d'atletisme 0392
Altres espais 1877024.901
Total 261.51149.437

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 532129.4745.376.553
Participació (%) 77,858,158,5
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2015
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació i Relacions Institucionals.
Dades ampliades
Electors 413127.3495.510.853
Participació (%) 85,776,974,9
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 419127.7005.519.912
Participació (%) 74,263,263,4
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Electors 467128.4955.318.296
Participació (%) 54,444,747,6

Medi ambient

Residus municipals. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Generació per càpita (kg/hab./dia) 2,491,481,36
Recollida selectiva (%) 68,240,838,6
Residus industrials. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Establiments amb declaració anual de residus 028114.278
Generació de residus (tones) 0,0081.042,833.618.076,23

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/431188

Sou aquí: