Pratdip

Població

Habitatges i llars

Macromagnituds i impostos

Sectors econòmics

Treball

Cultura i esports

Eleccions

Medi ambient

Pratdip (431188)
Població (2016)691
Comarca Baix Camp
Superfície (km2) 36,27
Altitud (m) 245
Longitud (º) 0,872481
Latitud (º) 41,052319

Població

Densitat de població. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Superfície (km2) 36,27697,1532.108,00
Densitat (hab./km2) 19,1270,2234,3
Població. Per sexe. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Homes 36692.8973.697.368
Dones 32595.4613.825.228
Total 691188.3587.522.596
Població. Per grups d'edat. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 6832.5131.180.054
De 15 a 64 anys 397124.5624.963.265
De 65 a 84 anys 19926.5981.158.651
De 85 anys i més 274.685220.626
Total 691188.3587.522.596
Població. Per grups d'edat. Homes. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 3216.692607.495
De 15 a 64 anys 22362.3352.501.018
De 65 a 84 anys 9812.295517.961
De 85 anys i més 131.57570.894
Total 36692.8973.697.368
Població. Per grups d'edat. Dones. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
De 0 a 14 anys 3615.821572.559
De 15 a 64 anys 17462.2272.462.247
De 65 a 84 anys 10114.303640.690
De 85 anys i més 143.110149.732
Total 32595.4613.825.228
Població. Per lloc de naixement. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Catalunya 420121.7994.880.987
Resta d'Espanya 6134.6031.348.713
Estranger 21031.9561.292.896
Total 691188.3587.522.596
Població. Per nacionalitat. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 487158.9986.499.198
Estrangera 20429.3601.023.398
Total 691188.3587.522.596
Població. Per nacionalitat. Homes. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 25478.2183.166.000
Estrangera 11214.679531.368
Total 36692.8973.697.368
Població. Per nacionalitat. Dones. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró municipal d'habitants.
Dades ampliades
Espanyola 23380.7803.333.198
Estrangera 9214.681492.030
Total 32595.4613.825.228
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger.
Dades ampliades
Homes 52.424143.150
Dones 32.380141.224
Total 84.804284.374
Mobilitat obligada per raó d'estudi (edat escolar). Curs 2016-2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Ensenyament.
Dades ampliades
Alumnes residents 7334.1691.208.318
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 43,884,483,3
Naixements. Per sexe. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Estadística de naixements
Dades ampliades
Nens 493935.255
Nenes 284133.379
Total 61.78068.634
Defuncions. Per sexe. 2015
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir del Moviment Natural de la Població de l'INE.
Dades ampliades
Homes 380632.212
Dones 376332.654
Total 61.56964.866
Matrimonis. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Estadística de matrimonis
Dades ampliades
Total 171228.631
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Saldo amb Catalunya -6284:
Saldo amb Espanya 1143.889
Saldo migratori intern -52983.889
Migracions externes. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions 182.045128.474
Emigracions 42.70183.241
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Resta de la UE 1245625.505
Resta del món 61.589102.969
Total 182.045128.474
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Creixement total. 2011 24846.3601.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 37,8127,4616,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 -4,574,263,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 42,3823,1913,94

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Principals 33373.5542.944.944
Secundaris 26526.805470.081
Buits 9717.922448.356
Total 695118.2813.863.381

Macromagnituds i impostos

Impost de béns immobles urbans (IBI). 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Nombre de rebuts 881196.3095.805.013
Base imposable per rebut (euros) 44.545,444.818,465.929,0
Quota íntegra per rebut (euros) 276,2374,2484,6
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades
Patrimoni total per declarant (euros) :453.061516.035
Actius reals (%) :32,337,4
Actius financers (%) :67,762,6

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades 21914.996792.425
Pastures permanents 22645355.107
Total 24115.6401.147.532
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Herbacis 112.158511.150
Fruiters 1216.500110.819
Olivera 675.752101.236
Vinya 09561.391
Altres 194907.829
Total 21914.996792.425
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense terres 0441.519
Amb terres 603.20259.320
Total 603.24660.839
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Sense ramaderia 573.03547.172
Amb ramaderia 321113.667
Total 603.24660.839
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Bovins 01.270544.135
Ovins 012.621600.082
Cabrum 02.29771.748
Porcins 069.5726.742.638
Aviram 5181.686.97543.890.563
Conilles mares 014.843335.054
Equins 1553619.352
Construcció d'habitatges. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Habitatges iniciats de protecció oficial 02879
Habitatges iniciats 21628.317
Allotjaments turístics. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Hotels 1702.978
Places d'hotels 1411.653309.486
Càmpings 018350
Places de càmpings 023.664270.585
Turisme rural 1372.403
Places de turisme rural 1231518.938
Parc de vehicles. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades
Turismes 45492.9763.436.271
Motocicletes 6718.121782.564
Vehicles industrials 15823.225797.084
Altres 193.944155.673
Total 698138.2665.171.592

Treball

Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Homes 13340.3071.698.511
Dones 9334.5421.476.882
Total 22674.8493.175.393
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 09/2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat.
Dades ampliades
Total 23378.5003.326.352
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 04049.070
Indústria 08.464428.594
Construcció :2.985124.730
Serveis 12540.0252.097.591
Total 12651.8782.659.985
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 09/2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Agricultura 662323.758
Indústria :77147.410
Construcció 81.91566.472
Serveis 439.541411.618
Total 5812.850549.258
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 09/2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Fins a 50 treballadors 5627.9101.227.947
De 51 a 250 treballadors 7013.680624.645
De 251 i més treballadors 010.288807.393
Total 12651.8782.659.985
Comptes de cotització. 09/2017
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Total 206.282257.946
Pensions contributives de la Seguretat Social segons la residència del pensionista. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Total 16836.4431.668.195
Pensió mitjana (euros) 626,46897,88953,98
Atur registrat. Per sectors. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Agricultura 2,1565,711.905,9
Indústria 4,41.161,259.383,0
Construcció 3,01.698,248.195,4
Serveis 29,39.059,0321.094,6
Sense ocupació anterior 0,2946,330.026,3
Total 39,013.430,3470.605,3
Atur registrat. Per sexe. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Homes 19,86.174,7215.713,5
Dones 19,27.255,7254.891,7
Total 39,013.430,3470.605,2

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
L'entén 630176.5086.949.344
El sap parlar 482139.1975.345.484
El sap llegir 498147.3355.750.348
El sap escriure 326108.8744.069.219
No l'entén 1309.623356.728
Total 760186.1317.306.072
Biblioteques. 2014
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Públiques 09437
Altres 06402
Total 015839
Espais esportius. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades
Pavellons 123931
Pistes poliesportives 21605.566
Camps poliesportius 1471.605
Sales esportives 01896.849
Piscines cobertes 021772
Pistes d'atletisme 0391
Altres espais 1859820.854
Total 261.19242.681

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 532129.4745.376.553
Participació (%) 77,858,158,5
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2015
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació i Relacions Institucionals.
Dades ampliades
Electors 413127.3495.510.853
Participació (%) 85,776,974,9
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Electors 419127.7005.519.912
Participació (%) 74,263,263,4
Eleccions al Parlament Europeu. 2014
PratdipBaix CampCatalunya
Dades ampliades
Electors 467128.4955.318.296
Participació (%) 54,444,747,6

Medi ambient

Residus municipals. 2015
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Generació per càpita (kg/hab./dia) 2,251,401,35
Recollida selectiva (%) 66,038,838,9
Residus industrials. 2015
PratdipBaix CampCatalunya
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Establiments amb declaració anual de residus 027714.236
Generació de residus (tones) 0,0084.322,993.588.286,30

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Menéame
  • Digg

Compartiu aquesta adreça: http://idescat.cat/emex/431188

Sou aquí: