Sautar ath contengut principau
Santa Susanna (082613)
Populacion (2019)3.446
Comarca Maresme
Superficia (km2) 12,63
Altitud (m) 10
Longitud (º) 2,708039
Latitud (º) 41,636069

Poblacion

Densitat de poblacion. 2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Superficia (km2) 12,63398,5332.108,00
Densitat (ab./km2) 272,81.135,9239,0
Donadas agrandidas
Poblacion. Per sèxe. 2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Òmes 1.721223.5033.770.123
Hemnes 1.725229.1873.905.094
Totau 3.446452.6907.675.217
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
De 0 a 14 ans 58672.0741.177.134
De 15 a 64 ans 2.234294.5295.001.510
De 65 a 84 ans 49468.4281.185.318
De 85 ans e mès 6712.793236.103
Totau 3.381447.8247.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. Òmes. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
De 0 a 14 ans 31337.305605.920
De 15 a 64 ans 1.121148.4522.515.807
De 65 a 84 ans 24431.378531.494
De 85 ans e mès 223.91077.105
Totau 1.700221.0453.730.326
Donadas agrandidas
Poblacion. Per grops d'edat. Hemnes. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
De 0 a 14 ans 27334.769571.214
De 15 a 64 ans 1.113146.0772.485.703
De 65 a 84 ans 25037.050653.824
De 85 ans e mès 458.883158.998
Totau 1.681226.7793.869.739
Donadas agrandidas
Poblacion. Per lòc de neishença. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Catalonha 2.353310.1034.917.988
Rèsta der Espanha 52274.1951.301.357
Estrangèr 50663.5261.380.720
Totau 3.381447.8247.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Espanhòla 3.001398.0326.517.966
Estrangèra 38049.7921.082.099
Totau 3.381447.8247.600.065
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. Òmes. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Espanhòla 1.529195.0933.175.354
Estrangèra 17125.952554.972
Totau 1.700221.0453.730.326
Donadas agrandidas
Poblacion. Per nacionalitat. Hemnes. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Espanhòla 1.472202.9393.342.612
Estrangèra 20923.840527.127
Totau 1.681226.7793.869.739
Donadas agrandidas
Poblacion de 16 ans e mès. Per nivèu d'instruccion. 2011
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Sense titolacion :34.606623.324
Prumèr grad 34545.514837.313
Dusau grad 1.760203.6103.498.064
Ensenhament universitari :69.7651.264.747
Totau 2.718353.4946.223.448
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Poblacion que demora ar estrangèr a 1r de gèr. Per sèxe. 2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Òmes 305.936160.078
Hemmes 185.645156.521
Totau 4811.581316.599
Donadas agrandidas
Poblacion ETCA (equivalenta a temps complèt annau). 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Poblacion residenta 3.381447.824:
Poblacion sasoèra ETCA 5.710-5.714:
Totau 9.091442.110:
Poblacion ETCA / poblacion residenta (%) 268,998,7:
Hònt: Idescat. Estimacions de població estacional (base 2016).
Donadas agrandidas
Mobilitat obligada per arrason d'estudis non universitaris. Curs 2018/19
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Escolans residents 65076.5601.227.695
Escolans residents qu'estúdien en madeish municipi (%) 54,678,783,1
Hònt: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Educació.
Donadas agrandidas
Neishences. Per sèxe. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Mainatges 141.73032.623
Mainades 171.74230.943
Totau 313.47263.566
Donadas agrandidas
Mòrts. Per sèxe. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Òmes 182.02033.352
Hemnes 92.11733.210
Totau 274.13766.562
Donadas agrandidas
Maridatges. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Totau 111.82627.738
Donadas agrandidas
Migracions intèrnes. Saldes destinacion-provenença. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Saldo damb Catalonha 12.590:
Saldo damb Espanha 1-446-2.689
Saldo migratòri intèrn 22.144-2.689
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Migracions extèrnes. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Immigracions 907.267177.216
Emigracions 273.24578.003
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Immigracions exteriora. Per lòc de provenença. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Rèsta der UE 331.00529.029
Rèsta deth mon 576.262148.187
Totau 907.267177.216
Hònt: Idescat, a partir dera Estadistica de variacions residenciaus der INE.
Donadas agrandidas
Creishença intercensal 2001- 2011 dera poblacion
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Creishement totau. 2011 1.23677.6681.176.733
Creishement totau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 45,6519,6416,98
Creishement naturau (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 5,464,143,04
Creishement migratòri (mejana annau) (taxa per 1.000 abitants). 2001-2011 40,1915,5113,94
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas

Abitatges e larèrs

Abitatges familiaus. Per tipe. 2011
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Principaus 1.225166.1982.944.944
Segondaris 60224.500470.081
Vuèges 15122.704448.356
Totau 1.978213.4023.863.381
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Abitatges familiaus principaus. Per regim de possession. 2011
Santa SusannaMaresmeCatalunya
De proprietat :126.5112.188.657
De loguèr 13428.580582.701
Ua auta forma :11.107173.586
Totau 1.225166.1982.944.944
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Abitatges familiaus principaus. Per superficia utila. 2011
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Enquia 60 m2 :23.442538.966
De 61 a 90 m2 :79.5161.476.187
De 91 a 120 m2 25433.592560.379
De 121 e mès m2 64829.649369.412
Totau 1.225166.1982.944.944
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas

Macromagnituds e impòsti

Impòst sus era renda des persones fisiques (IRPF). 2017
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Basa impausabla generau per declarant 22.12324.10423.760
Quòta resultanta d'autoliquidacion per declarant 5.7056.7566.513
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Unitats: èuros
Donadas agrandidas
Impòst de bens immòbles urbans (IBI). 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Nombre de recebuts 3.138318.6245.806.207
Basa impausabla per recebut (èuros) 182.514,374.906,969.999,2
Quòta totau per recebut (èuros) 1.468,9480,0483,3
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Dirección General del Catastro.
Donadas agrandidas
Impòst sus eth patrimòni des persones físiques (IPPF). 2007
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Patrimòni totau per declarant (èuros) 433.029492.747516.035
Actius reaus (%) 44,042,237,4
Actius financèrs (%) 56,057,862,6
Hònt: Idescat, a partir des donades dera Agéncia Estatau d'Administracion Tributària.
Donadas agrandidas

Sectors economics

Superfícia agricòla utilizada (SAU). 2009
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Tèrres laurades 1053.173792.425
Peishius permanents 2652355.107
Totau 1083.8261.147.532
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Tèrres laurades. Per tipe de coitius. 2009
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Erbacèus 952.733511.150
Frutièrs 1086110.819
Oliu 018101.236
Vinha 022661.391
D'auti 01107.829
Totau 1053.173792.425
Unitats: ectares
Donadas agrandidas
Explotacions agràries. Segontes possession de tèrres. 2009
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Sense tèrres 0121.519
Damb tèrres 3676659.320
Totau 3677860.839
Donadas agrandidas
Explotacions agràries. Segontes possession de bestiar. 2009
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Sense bestiar 3064047.172
Damb bestiar 613813.667
Totau 3677860.839
Donadas agrandidas
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Bovins 02.984544.135
Ovins 02.812600.082
Crabum 469571.748
Porcins 09.6576.742.638
Poralha 1.247264.79343.890.563
Conilhes mairs 04.435335.054
Equins 17257719.352
Donadas agrandidas
Bastiment d'abitatges. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Abitatges començadi de proteccion oficiau 0571.394
Abitatges començadi 31.02014.517
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Departament de Territòri e Sostenibilitat. Secretaria d'Abitança e Melhorament Urban.
Donadas agrandidas
Lotjaments toristics. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Otèls 211583.040
Places d'òtels 9.70932.856313.788
Campings 330351
Places de campings 3.06618.876271.908
Torisme rurau 2202.465
Places de torisme rurau 2216119.527
Hònt: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Donadas agrandidas
Parc de veïculs. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Torismes 1.810210.0573.527.529
Motocicletas 49555.183834.704
Veïculs industriaus 43241.088789.515
D'auti 736.549163.812
Totau 2.810312.8775.315.560
Hònt: Idescat, a partir des donades dera DGT.
Donadas agrandidas

Trabalh

Poblacion. Per rapòrt damb era activitat economica. 2011
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Poblacion emplegada 1.386168.9133.033.916
Poblacion desemplegada 52369.7361.052.138
Poblacion activa 1.909238.6494.086.055
Poblacion inactiva 1.417191.1833.386.882
Poblacion de 16 ans e mès 2.718353.4946.223.448
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Afiliats ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 09/2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Òmes 77699.2031.757.809
Hemnes 69188.6421.535.400
Totau 1.467187.8453.293.209
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Afiliacions ara Seguretat Sociau segontes residéncia der afiliat. 09/2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Totau 1.532196.7113.454.446
Hònt: Idescat.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim generau ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 09/2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Agricultura 01749.494
Industria 015.869440.328
Construccion 435.831138.259
Servicis 1.87280.9792.201.909
Totau 1.915102.8532.789.990
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim d'autonòms ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per sectors. 09/2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Agricultura 1365622.974
Industria 113.06139.605
Construccion 254.60867.913
Servicis 18827.480418.169
Totau 23735.805548.661
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Afiliacions al regim gen. ara S. S. segontes er emplaçament deth compde de cotizacion. Per dimension deth centre. 09/2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Enquia 50 trabalhadors 67057.6501.257.507
De 51 a 250 trabalhadors 1.24523.004663.852
De 251 e mès trabalhadors 022.199868.631
Totau 1.915102.8532.789.990
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Compdes de cotizacion. 09/2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Totau 11812.607258.213
Hònt: Departament de Trabalh.
Donadas agrandidas
Pensions contributives dera Seguretat Sociau. Deseme. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Totau 62896.1111.701.954
Pension mejana (èuros) 935,06967,571.007,89
Donadas agrandidas
Pensionistes ara Seguretat Sociau. Per sèxe. Deseme. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Òmes 28541.363732.256
Hemnes 26342.954765.940
Totau 54884.3171.498.196
Donadas agrandidas
Caumatge registat. Per sectors. 2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Agricultura 0,9455,27.973,6
Industria 15,03.300,342.781,6
Construccion 17,32.018,330.535,1
Servicis 138,016.973,7273.230,1
Sense trabalh anterior 7,21.543,226.243,2
Totau 178,524.290,8380.763,6
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas
Caumatge registrat. Per sèxe. 2019
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Òmes 78,110.317,1163.426,6
Hemnes 100,413.973,7217.337,0
Totau 178,524.290,8380.763,6
Hònt: Departament de Trabalh.
Unitats: mejanes annaus
Donadas agrandidas

Cultura e espòrts

Poblacion de 2 ans e mès. Per coneishença deth catalan. 2011
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Lo compren 3.109404.9576.949.344
Lo sap parlar 2.598326.4965.345.484
Lo sap liéger 2.658344.3535.750.348
Lo sap escríuer 1.996252.7214.069.219
Non lo compren 13915.116356.728
Totau 3.248420.0747.306.072
Hònt: Idescat, a partir deth Recensament de poblacion e abitatges der INE.
Donadas agrandidas
Bibliotèques. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Publiques 129459
D'autes 06391
Totau 135850
Hònt: Idescat. Estadistica de bibliotèques.
Donadas agrandidas
Espacis esportius. 2018
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Palais d'espòrt 156940
Pistes polisportives 83345.703
Camps polisportius 3901.646
Sales esportives 224357.227
Piscines cobèrtes 1367881
Pistes d'atletisme 0792
D'auti espacis 982.19824.895
Totau 1813.94349.443
Hònt: Idescat, a partir des donades deth Conselh Catalan der Espòrt.
Donadas agrandidas

Eleccions

Eleccions municipaus. 2015
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Electors 2.339320.5395.376.553
Participacion (%) 64,556,958,5
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Eleccions tath Parlament de Catalonha. 2017
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Electors 2.352321.7375.554.455
Participacion (%) 82,483,179,1
Hònt: Idescat i Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Donadas agrandidas
Eleccions taht Congrès des Deputats. 2016
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Electors 2.327318.8635.519.912
Participacion (%) 64,466,163,4
Hònt: Idescat, a partir des de donades deth Departament de Governacion e Relacions Institucionaus.
Donadas agrandidas
Eleccions tath Parlament Europèu. 2014 (p)
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Electors 2.351316.4115.318.296
Participacion (%) 44,648,447,6
Donadas agrandidas

Environament

Residus municipaus. 2017
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Generacion per abitant (kg/ab./día) 5,511,551,39
Recuelhuda selectiva (%) 33,145,039,9
Donadas agrandidas
Residus industriaus. 2017
Santa SusannaMaresmeCatalunya
Establiments damb declaracion annau de residus 374015.166
Residus industriaus (tones) 18,8286.153,513.793.347,50
Donadas agrandidas

Seleccion de territòri

Comarques e municipis
Cerca per còdi o nòm