Saltar al contingut principal
Indicadors geogràfics
Població (2019)1.451
Comarca Selva
Superfície (km2) 32,12
Altitud (m) 45
Longitud (º) 2,672364
Latitud (º) 41,736453

Població

Densitat de població. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Superfície (km2) 32,12995,0432.108,00
Densitat (hab./km2) 45,2172,5239,0
Dades ampliades
Població. Per sexe. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Homes 74886.7123.770.123
Dones 70384.9053.905.094
Total 1.451171.6177.675.217
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
De 0 a 14 anys 19126.6031.172.116
De 15 a 64 anys 984114.9815.060.347
De 65 a 84 anys 24925.5571.199.987
De 85 anys i més 274.476242.767
Total 1.451171.6177.675.217
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Homes. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
De 0 a 14 anys 9313.531603.175
De 15 a 64 anys 51959.5182.548.305
De 65 a 84 anys 12712.118538.769
De 85 anys i més 91.54579.874
Total 74886.7123.770.123
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per grups d'edat. Dones. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
De 0 a 14 anys 9813.072568.941
De 15 a 64 anys 46555.4632.512.042
De 65 a 84 anys 12213.439661.218
De 85 anys i més 182.931162.893
Total 70384.9053.905.094
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per lloc de naixement. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Catalunya 1.033107.8014.932.849
Resta d'Espanya 31326.0021.273.935
Estranger 10537.8141.468.433
Total 1.451171.6177.675.217
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Espanyola 1.371137.8116.515.790
Estrangera 8033.8061.159.427
Total 1.451171.6177.675.217
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Homes. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Espanyola 70869.1113.174.342
Estrangera 4017.601595.781
Total 74886.7123.770.123
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població. Per nacionalitat. Dones. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Espanyola 66368.7003.341.448
Estrangera 4016.205563.646
Total 70384.9053.905.094
Font: Idescat, a partir del Padró continu de l'INE.
Dades ampliades
Població de 16 anys i més. Per nivell d'instrucció. 2011
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Sense titulació :14.180623.324
Primer grau 26021.999837.313
Segon grau 76485.8653.498.064
Ensenyament universitari :18.6501.264.747
Total 1.237140.6946.223.448
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe. 2020
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Homes 182.584167.794
Dones 112.207163.395
Total 294.791331.189
Font: Idescat, a partir del Padró d'espanyols residents a l'estranger de l'INE.
Dades ampliades
Mobilitat obligada per raó d'estudis no universitaris. Curs 2018/19
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Alumnes residents 26027.5551.227.695
Alumnes residents que estudien al mateix municipi (%) 28,880,183,1
Font: Idescat, a partir de les dades de la matrícula del Departament d'Educació.
Dades ampliades
Naixements. Per sexe. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Nens 769831.133
Nenes 365429.825
Total 101.35260.958
Font: Idescat, a partir del Moviment natural de la població de l'INE.
Dades ampliades
Defuncions. Per sexe. 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Homes 771633.352
Dones 467133.210
Total 111.38766.562
Font: Idescat, a partir del Moviment natural de la població de l'INE.
Dades ampliades
Matrimonis. 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Total 865027.738
Font: Idescat, a partir del Moviment natural de la població de l'INE.
Dades ampliades
Migracions internes. Saldos destinació-procedència. 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Saldo amb Catalunya -15601:
Saldo amb Espanya -6-2-2.689
Saldo migratori intern -21599-2.689
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Migracions externes. 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Immigracions 134.278177.216
Emigracions 82.21178.003
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Immigracions externes. Per lloc de procedència. 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Resta de la UE 974129.029
Resta del món 43.537148.187
Total 134.278177.216
Font: Idescat, a partir de l'Estadística de variacions residencials de l'INE.
Dades ampliades
Creixement intercensal 2001-2011 de la població
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Creixement total. 2011 71153.2851.176.733
Creixement total (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 61,236,9916,98
Creixement natural (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 4,654,13,04
Creixement migratori (mitjana anual) (taxa per 1.000 habitants). 2001-2011 56,5532,8913,94
Font: Idescat.
Dades ampliades

Habitatges i llars

Habitatges familiars. Per tipus. 2011
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Principals 55066.6662.944.944
Secundaris 21320.038470.081
Buits :11.391448.356
Total 80998.0953.863.381
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Habitatges familiars principals. Per règim de tinença. 2011
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
De propietat :48.0532.188.657
De lloguer :14.783582.701
Altra forma :3.832173.586
Total 55066.6662.944.944
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Habitatges familiars principals. Per superfície útil. 2011
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Fins a 60 m2 :11.181538.966
De 61 a 90 m2 14130.0311.476.187
De 91 a 120 m2 18414.851560.379
De 121 i més m2 :10.603369.412
Total 55066.6662.944.944
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades

Macromagnituds i impostos

Impost sobre la renda de les persones físiques (IRPF). 2017
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Base imposable general per declarant 18.87819.32123.760
Quota resultant de l'autoliquidació per declarant 4.3404.5156.513
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Unitats: euros
Dades ampliades
Impost de béns immobles urbans (IBI). 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Nombre de rebuts 1.248161.7795.806.207
Base imposable per rebut (euros) 63.661,952.173,569.999,2
Quota íntegra per rebut (euros) 553,9417,5483,3
Font: Idescat, a partir de les dades de la Dirección General del Catastro.
Dades ampliades
Impost sobre el patrimoni de les persones físiques (IPPF). 2007
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Patrimoni total per declarant (euros) 338.347392.771516.035
Actius reals (%) 33,435,837,4
Actius financers (%) 66,664,262,6
Font: Idescat, a partir de les dades de l'Agència Estatal d'Administració Tributària.
Dades ampliades

Sectors econòmics

Superfície agrícola utilitzada (SAU). 2009
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Terres llaurades 11910.250792.425
Pastures permanents 71.943355.107
Total 12612.1931.147.532
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Terres llaurades. Per tipus de conreu. 2009
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Herbacis 1028.687511.150
Fruiters 51.051110.819
Olivera 016101.236
Vinya 22161.391
Altres 104747.829
Total 11910.250792.425
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Unitats: hectàrees
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de terres. 2009
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Sense terres 1241.519
Amb terres 1767859.320
Total 1870260.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Explotacions agràries. Segons tinença de ramaderia. 2009
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Sense ramaderia 1041147.172
Amb ramaderia 829113.667
Total 1870260.839
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Caps de bestiar. Per espècies. 2009
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Bovins 18214.581544.135
Ovins 8613.018600.082
Cabrum 07.61371.748
Porcins 88076.2316.742.638
Aviram 154583.20043.890.563
Conilles mares 5083.307335.054
Equins 233419.352
Font: Idescat, a partir de les dades del Cens agrari de l'INE.
Dades ampliades
Construcció d'habitatges. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Habitatges iniciats de protecció oficial 001.884
Habitatges iniciats 120014.549
Font: Departament de Territori i Sostenibilitat. Secretaria d'Habitatge i Millora Urbana.
Dades ampliades
Allotjaments turístics. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Hotels 02493.065
Places d'hotels 043.658317.129
Càmpings 027354
Places de càmpings 022.539270.840
Turisme rural 3662.482
Places de turisme rural 1263719.809
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Parc de vehicles. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Turismes 98990.9163.560.228
Motocicletes 19524.038860.663
Vehicles industrials 32222.956783.421
Altres 794.772168.854
Total 1.585142.6825.373.166
Font: Idescat, a partir de les dades de la DGT.
Dades ampliades

Treball

Població. Per relació amb l'activitat econòmica. 2011
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Població ocupada 54965.9763.033.916
Població desocupada 27629.6801.052.138
Població activa 82595.6564.086.055
Població inactiva 69274.3883.386.882
Població de 16 anys i més 1.237140.6946.223.448
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Afiliats a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 03/2020
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Homes 30534.8511.684.040
Dones 25227.6361.487.555
Total 55762.4873.171.595
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions a la Seguretat Social segons residència de l'afiliat. 03/2020
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Total 57364.8273.328.454
Font: Idescat.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 06/2020
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Agricultura 02889.831
Indústria 28815.558437.091
Construcció 193.317136.814
Serveis 36026.8752.085.202
Total 66746.0382.668.938
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim d'autònoms de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per sectors. 06/2020
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Agricultura 546722.652
Indústria 584038.499
Construcció 161.86068.341
Serveis 728.438414.980
Total 9811.605544.472
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Afiliacions al règim general de la S.S. segons ubicació del compte de cotització. Per grandària del centre. 06/2020
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Fins a 50 treballadors 25426.2541.198.285
De 51 a 250 treballadors 41311.698628.584
De 251 i més treballadors 08.086842.069
Total 66746.0382.668.938
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Comptes de cotització. 06/2020
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Total 435.239238.880
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Dades ampliades
Pensions contributives de la Seguretat Social. Desembre. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Total 32034.7451.720.098
Pensió mitjana (euros) 978,4930,681.041,97
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Pensionistes de la Seguretat Social. Per sexe. Desembre. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Homes 16515.538737.855
Dones 12714.945775.829
Total 29230.4831.513.684
Font: Idescat, a partir de dades de l'Institut Nacional de la Seguretat Social.
Dades ampliades
Atur registrat. Per sectors. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Agricultura 2,4189,97.973,6
Indústria 21,4960,942.781,6
Construcció 10,9734,330.535,1
Serveis 60,26.388,7273.230,1
Sense ocupació anterior 3,2455,926.243,2
Total 98,18.729,7380.763,6
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades
Atur registrat. Per sexe. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Homes 40,33.749,1163.426,6
Dones 57,84.980,7217.337,0
Total 98,18.729,7380.763,6
Font: Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.
Unitats: mitjanes anuals
Dades ampliades

Cultura i esports

Població de 2 anys i més. Per coneixement del català. 2011
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
L'entén 1.457157.4356.949.344
El sap parlar 1.117122.7215.345.484
El sap llegir 1.216129.8585.750.348
El sap escriure 77995.7814.069.219
No l'entén :8.951356.728
Total 1.495166.3867.306.072
Font: Idescat, a partir del Cens de població i habitatges de l'INE.
Dades ampliades
Biblioteques. 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Públiques 015459
Altres 03391
Total 018850
Font: Idescat. Estadística de biblioteques.
Dades ampliades
Espais esportius. 2019
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Pavellons 037982
Pistes poliesportives 52288.327
Camps poliesportius 2882.328
Sales esportives 32067.970
Piscines cobertes 0511.083
Pistes d'atletisme 09434
Altres espais 61.09627.852
Total 161.71548.976
Font: Idescat, a partir de les dades del Consell Català de l'Esport.
Dades ampliades

Eleccions

Eleccions municipals. 2015
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Electors 1.162114.0055.376.553
Participació (%) 56,758,658,5
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament de Catalunya. 2017
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Electors 1.130112.0735.554.455
Participació (%) 80,980,479,1
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Polítiques Digitals i Administració Pública.
Dades ampliades
Eleccions al Congrés dels Diputats. 2016
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Electors 1.139111.5665.519.912
Participació (%) 62,461,863,4
Font: Idescat, a partir de les dades del Departament de Governació, Administracions Públiques i Habitatge.
Dades ampliades
Eleccions al Parlament Europeu. 2014 (p)
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Participació (%) 41,744,547,6
Electors 1.174113.2165.318.296
Dades ampliades

Medi ambient

Residus municipals. 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Generació per càpita (kg/hab./dia) 2,091,861,43
Recollida selectiva (%) 31,739,041,7
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades
Residus industrials. 2018
Fogars de la SelvaSelvaCatalunya
Establiments amb declaració anual de residus 336014.949
Generació de residus (tones) 5.984,3396.008,193.802.966,84
Font: Agència de Residus de Catalunya.
Dades ampliades

Selecció de territori

Comarques i municipis
Cerca per codi o nom